Najlepšie športy pre malé deti

Máte dieťa v predškolskom veku a premýšľate, na akú aktivitu je zapísať. Niektoré športy sú pre malé štuple ako stvorené a budú ich zákonite baviť. Dajte si ale pozor na základnú chybu mnohých trénerov.

Čo by ste povedali športovanie raz týždenne?

Presne to je stav, ktorý si pre svoje predškolské dieťa prajete. Raz týždenne mať svoj vlastný krúžok a mať ho rád, to je značka ideál. V neskoršom veku sa samozrejme môže tréning zintenzívniť. V tomto veku to však rozhodne nie je potrebné. Teraz sa snažíte dieťa motivovať k sebavedomiu, sebestačnosti ak láske z pohybu. Dril nie je na mieste. Čo si vybrať, aby to vášho juniora bavilo?

Mažoretkový šport

Áno, je to aktivita, ku ktorej sa hlásia viac dievčatá ako chlapci, ale pohyb s batonom zaujíma nielen dievčatá. V mažoretkovom športe sa deti naučia správne držať svoje telo, cítiť rytmus a niekoľko základných pohybov a choreografií s batonom. Tento šport je rytmický, prinesie vášmu dieťaťu veľa radosti.

Spontánny pohyb?

Radšej by ste aktivitu, pri ktorej sa bude dieťa pohybovať prirodzene a nenútene, bez nutnosti vytvárať choreografia? Zapíšte ich na skákanie na trampolínach. Pre malé deti je to veľmi príjemná forma pohybu.

Bojové umenia v ranom veku

Aj malé deti sa môžu učiť správnym pohybom na padanie, a tiež základom bojových umení. Základy elegantných pohybov aikida sa dajú učiť deti už od štyroch alebo piatich rokov. Vždy záleží na každom oddiele, aké má možnosti.

Disco tanca

Opäť sa dostávame k rytmike. Vedieť vytlieskať rytmus pesničky alebo dokázať zopakovať nejaký pohyb, to je predpoklad na to, aby bolo dieťa zapísané do krúžku disco tancov. Naučia sa správne držať telo, niektoré aeróbne cviky, a tiež choreografia. Rytmika sa bude prehlbovať pri každej lekcii.

Či už zapíšete svoje dieťa na čokoľvek, stále si všímajte osobnosť trénera. Nevkladá do detí príliš veľa ambícií a nesnaží si tak vynahradiť svoje vlastné neúspechy? Chcete, aby dieťa pohyb bavil, alebo aby stále stálo na debne, o ktorú nestojí?

Môže sa Vám ešte páčiť...