Najobľúbenejšie štýly vo svete bývania. Aký je váš favorit?

Zaujímate sa o svet bývanie? V takom prípade asi viete, aké štýly sa vo svete bývania nosia, do akých štýlov si ľudia zariaďujú svoje domácnosti. Možno aj vy máte do konkrétneho štýlu zariadenú svoju domácnosť alebo sa snáď pletieme? Či už je to tak alebo onak, prezraďme si niekoľko štýlov vo svete bývania, ktoré sa za uplynulé roky zaradili k najobľúbenejším. Napríklad práve aj vy zariaďujete svoju domácnosť a niektorý zo štýlov sa stane vaším favoritom.

Štýly sa líši predovšetkým bytovými doplnkami, nábytkom, bytovým textilom alebo farbami, ktoré sa v interiéri používajú. Poďme si spomenúť niekoľko štýlov, ktoré sa zaradili k najobľúbenejším.

škandinávsky štýl

Vôbec najobľúbenejším štýlom vo svete bývania je škandinávsky štýl. Ide o štýl, v ktorom hrajú prím predovšetkým svetlé farby, krémové alebo mentolové odtiene. Čo sa týka materiálov alebo doplnkov, ktoré hrajú v takejto domácnosti svoju úlohu, za zmienku stojí kožušiny, taktiež drevo alebo kov.

Hlavným cieľom škandinávskeho bývanie je vykúzliť príjemnú a taktiež veľmi útulnú atmosféru v domácnosti.

industriálny štýl

V posledných rokoch je tiež obľúbený takzvaný industriálny štýl, ktorý je špecifický najmä svojimi betónovými stenami, tiež neomítnutými tehlami alebo kovom či drevom. Dalo by sa povedať, že tento industriálny štýl trochu pripomína staré továrenské haly. Štýl je vhodný predovšetkým do väčších priestorov, ktoré dokáže krásne zútulniť. Do menších priestorov sa veľmi nehodí.

vidiecky štýl

K obľúbeným štýlom taktiež patrí štýl vidiecky, ktorý je inšpirovaný Anglickom. Aj preto sa mu niekedy hovorí anglický štýl. Pre vidiecky štýl sú typické predovšetkým vzory kociek či kvetín, svetlé drevo alebo naopak drevo veľmi masívne. Mnohí považujú tento štýl za príliš gýčovitý, avšak niekomu sa štýl javí ako naopak veľmi čarovný. Typické sú aj všadeprítomné prírodné materiály.

Môže sa Vám ešte páčiť...