Najväčší ostrov oblasti Tisíc ostrovov

Wolfe Island je kanadský ostrov, ktorý je opradený históriou a je zároveň aj pokojným miestom na bývanie. Ak teda plánujete cestu do Kanady, nezabudnite do itinerára zahrnúť aj tento ostrovček. 

Každú hodinu sa deň čo deň z kanadského mesta Kingston vyloďuje trajekt, ktorý cez jazero Ontario pláva na Wolfe Island – najväčší ostrov oblasti Tisíc ostrovov. 

Odkiaľ ostrov získal svoje meno? 

Pôvodný obyvatelia ostrov pomenovali Ganounkouesnot, čo vo voľnom preklade znamená „veľký ostrov povstal“. Ovšem priebehu rokov bol premenovaný francúzskymi kolonistami na Grand Isle, a svoje konečné meno potom Wolfe Island získal v júli 1792, kedy bol pomenovaný podľa britského generála Jamesa Wolfa. 

Čo všetko sa dá na ostrove podniknúť? 

Wolfe Island je perfektným relaxačným miestom, kde si môžete robiť, čo chcete. Je to ostrov, kam môžete utiecť od všetkých povinností a každodenného stresu, ľahnúť si k vode a nad ničím nepremýšľať. Ak ste typ človeka, ktorý radšej odpočíva aktívne, môžete si so sebou vziať bicykel a trochu sa prejsť krásnymi uličkami, zahrať si golf na ihrisku, prejsť sa na koni, požičať si loďku a plachtiť na jazere, rybárčiť alebo kempovať. 

Ostrov je veľmi známy pre svoje snežné sovy a volavky, takže ak ste vášnivým pozorovateľom vtákov, máte o dôvod viac Wolfe Island navštíviť. 

Ako sa na Wolfe Island dopraviť? 

Existuje len jedna možnosť, ako sa na Wolfe Island alebo z neho dostať, a tou je trajekt. Obyvatelia ostrova si svoj denný život musí naplánovať podľa rozvrhu trajektu, ktorý ostrov opúšťa každú hodinu. Pre niekoho otrava, pre druhé skvelá príležitosť, ako sa socializovať. Kapacita trajektu je dostačujúce, môže prepraviť 55 áut a 294 pasažierov. Plavba trvá približne 20 minút a dáva pasažierom možnosť užiť si krásny výhľad na okolité ostrovy a pobrežia mesta Kingston. 

Najstarší dom na ostrove – The Old House Museum 

Hovorí sa, že dom prisťahovalkyne Antoine LaRush, ktorá na ostrove bola medzi prvými, je najstaršou na ostrove. Nikto síce presne nevie, ako je dom starý, ale ľudia ho za najstarší radi označujú. Dnes slúži ako múzeum a nachádza sa v ňom plno historických predmetov a náučných textov. 

Môže sa Vám ešte páčiť...