Najznámejšie masky a kostýmy benátskeho festivalu

O benátskom festivale ste iste už počuli. Ide o festival, ktorý je známy predovšetkým maskami a najrôznejšími kostýmy. Aj keď možno dnes povedať, že sa benátsky festival koná dlhé stáročia, v jednu chvíľu bol festival zakázaný, a to konkrétne po páde Benátskej republiky. K obnoveniu došlo až v roku 1967, od tej doby sa pravidelne koná festival každý rok.

Aj keď sa vám môže zdať festival naozaj krásny, má svoje tienisté stránky. K týmto tienistým stránkam patrí napríklad fakt, že sa počas festivalu hromadí krádeže a lúpeže. Identita jednotlivcov je totiž skrytá pod kostýmy a pod maskami, a tak zlodeji majú zelenú. O skryté identite však celý festival pojednáva. Predsa len hlavným dôvodom, prečo benátsky festival vznikol, bolo to, aby sa všetci na malú chvíľku stali rovnými, aby sa nikto nepozeral na postavenie alebo na to, z akej rodiny pochádza. Razom boli všetci na rovnakej spoločenskej úrovni, a to je to hlavné kúzlo celého festivalu.

Keďže je karneval v Benátkach známy svojimi maskami a tiež kostýmy, prezraďme si niekoľko kostýmov, ktoré sa radia k najznámejším, najkrajším a najviac obľúbeným.

dáma

Jedným známym kostýmom je kostým dámy, ku ktorému patrí bohato zdobené šaty. Ide o vôbec najkrajšie kostým celého karnevalu, zároveň sa jedná o najviac elegantný kostým vôbec.

morový doktor

Ak sa stretnete s maskou s dlhým zobákom, stretli ste sa práve s Morovým doktorom. Jedná sa o jednu z najviac tradičných masiek, ktorá síce pôvodne nepatrila pre karnevalové maskám, ale neskôr sa k nim pripojila. Väčšinou je dotvorená čiernym plášťom a bielymi rukavicami a má pripomínať smrť.

Pantalone

Klasickú maskou talianskeho divadla a tiež tradičné maskou celého karnevalu je maska ​​Pantalone, čo je maska ​​starčeka, ktorý má veľký nos opäť v podobe zobáku a ktorý má zároveň šikmé oči.

Môže sa Vám ešte páčiť...