Návod na to, ako vybrať TOP praktické doplnky

Pri zariaďovaní príbytku, konkrétne kuchyne a kúpeľne sa dnes kladie dôraz na estetiku a funkčnosť. Čím menej priestoru zaberú doplnky, nábytok a dôležité súčasti týchto miestností, tým lepšie daný priestor pôsobí na človeka. Vzdušnosť, krása, moderný dizajn a výborná kvalita by mali byť atribútmi pri vašom výbere.

Ako postupovať

V prvom rade si spolu s vaším partnerom alebo za pomoci kvalifikovaného dizajnéra zostavíte plán zmien. Pri tvorivom procese sa vám naskytne veľa možností, z ktorých si určite niečo vyberiete. Zohľadnite svoje možnosti, teda rozpočet, priestor a štýl. Väčšina dostupných doplnkov je vhodná pre oba varianty miestností. Drezové batérie využijete ako v kuchyni tak i v kúpeľni. V katalógu predajne, či na internetovom eshope môžete nájsť rôzne prevedenia v podobe zlatej, čiernej či klasickej antikorovej úpravy.

praktické doplnky

Taktiež sú dôležité aj veľkosti, tvary batérii pre umývadlá. Po prehodnotení svojich možností môžete sami alebo za pomoci odborníka nielen vybrať, ale i namontovať príslušné batérie na skvostné umývadlá. Kontrasty sú dnes v móde, tak sa nebojte s chladnými či teplými odtieňmi experimentovať. Môžete využiť tón v tóne pre nábytok, obkladačky ako aj pre ostatné doplnky, ktoré sa používajú v kuchyni či v kúpeľni.

Čo s malým priestorom?

Jednoznačne vertikálne rozmiestnenie nábytku pre kúpeľňu ako i pre kuchyňu je výborným riešením. Zvislé vzory obkladačiek alebo tapiet opticky zvýšia priestor. Použitie svetlých farieb je takisto skvelou príležitosťou pre rozjasnenie a optické zväčšenie priestoru. V malých kúpeľniach miesto vane uprednostnite sprchové kúty alebo boxy, do ktorých môžete nainštalovať vkusné čierne, antikorové alebo zlaté sprchové sety. Batérie umývadiel taktiež laďte do toho istého štýlu.

praktické doplnky

V kuchyni riešte úložný priestor spolu so spotrebičmi do jednej línie, čím získate miesto, kde máte všetko podstatné pokope. Malý priestor sa dá zväčšiť aj použitím zrkadiel, svetlých a kĺzavých materiálov na sedacej súprave, závesoch, či obliečkach na vankúšoch. Taktiež aj svetelné inštalácie, ako dekoračný a funkčný prvok rozjasní priestor. Sklenené predmety v podobe čírych váz s kvetmi priestor aj zútulnia.

Môže sa Vám ešte páčiť...