Navštívte najkrajšie miesta na svete. Vieme, aké to sú

Chcete preskúmať svet? Potom by ste mali navštíviť tie najkrajšie miesta na svete. Odlíšite sa tak od ostatných dobrodruhov a cestovateľov, ktorí pravidelne navštevujú jedny a tie isté destinácie, prípadne ktorí jazdia tam, kam jazdia všetci. Vynechajte preto klasickú podobu Bali alebo sa tento rok vyhnite treba obľúbenému talianskemu mori. Radšej navštívte nejaké z miest, ktoré sa označuje za to najkrajšie na svete. A takých miest je na svete naozaj veľa, niekoľko z nich sme vám vybrali.

Hor sa na sopku Fudži

Do Japonska nemusíte jazdiť len za sushi, ale aj za tunajšie sopkou Fudži, ktorá je označovaná ako jedno z najkrajších miest na svete. Nájdete ju konkrétne na ostrove Honšú západne od Tokia. Ide o jeden zo symbolov Japonska, ktorý je typický svojimi okolo rozprestierajúcimi sa stromy sakura. Hore vedie turistický trasa, ktorá vás dovedie až do výšky skoro štyroch tisíc metrov. Samozrejme si tu budete môcť oddýchnuť, hore sa nachádza odpočinkovej chaty.

Spoznajte krásu národného parku Yellowstone

Spojené štáty americké nie sú len o tunajších typických mestách, ako je New York alebo Washington. Je to tu tiež o prírode. Aj Amerika má nádhernú prírodu, svedčí o tom treba národnej bánk Yellowstone, ktorý je skutočnou perlou medzi národnými parkami, ktoré sa nachádza na západe Spojených štátov amerických. Žije tu celá rada divokých zvierat, je tu tiež veľké množstvo turistických trekov. V parku sa okrem iného nachádza aj termálne pramene.

Do Austrálie

Láka vás výlet do Austrálie alebo dovolenka v Austrálii? Potom odporúčame navštíviť Uluru alebo tiež Ayers Rock, čo je najväčší monolit na svete. Inými slovami je to veľká mystická skala, ktorá je posvätným miestom pre pôvodné domorodcov kmeňa Anangu. Aj keď dnes už nie je možné vyliezť až na vrchol skaly, je to rozhodne jedno z najkrajších miest na svete. Okolo skaly vedie až trojhodinová turistická trasa, ktorá vám dá poriadne zabrať.

Môže sa Vám ešte páčiť...