Navštívte tanzbergský Svätý kopček

Mnoho ľudí v súčasnej dobe miesto zahraničných dovoleniek volia radšej tie klasické českej. Predsa len aj Česká republika má čo ponúknuť a aj v Českej republike zažijete krásnu dovolenku či pekný voľný víkend. Navyše sa jedná o pomerne lacnejší variant, či už sa rozhodnete pre týždennú dovolenku či len pre tú víkendovú. Je však nutné poznamenať, že tá pravá česká dovolenka sa nezaobíde bez turistiky!

Turistika sa však našťastie stala aktuálne veľmi vyhľadávanou. Je to hlavne preto, že ľudia už nechcú tráviť svoj voľný čas iba ležaním na pláži, ale aj túži po troche zábavy a dobrodružstva. Aktívna dovolenka je teda presne to pravé.

Kam sa teda vydať?

Ak nemáte práve veľmi voľného času a chcete si skôr urobiť takú peknú prírodné sobotu, vyberte prechádzku z Mikulova. Počas jednej až dvoch hodiniek totiž prežijete hneď niekoľko storočí. Z Mikulova totiž vedie cesta, ktorá je u nás najstaršie krížovou cestou. Uvidíte tiež kúsok vzácne prírody a samozrejme aj nezameniteľne kúzelné výhľady. A to všetko vás potom dovedie k pahorku s kaplnkou – na takzvaný Sv. kopček.

Viac informácií:

Na okraji Mikulova všetkému dominuje krásny pahorok, na ktorom sa týči kaplnka. Možno by ste si tento pahorok pomýlili s horou Říp, ale nenechajte sa zmiasť. Tento pahorok je vysoký len niečo málo cez tristo šesťdesiat metrov – je teda o niečo väčší ako starý známy pražský Petřín.

Ak sa pýtate, prečo sa tomuto Sv. kopčeku hovorí Tanzberg, je to hlavne preto, že toto miesto v minulosti patrilo k tým magickým. Konali sa tu totiž podivuhodné rituály, ktoré uctievali bohov prírody. Niet sa čomu čudovať, že je tu pôda obzvlášť úrodná. Avšak k týmto rituálom či obradom patrili aj tance, preto Tanzberg.

Najviac si z tohto výhľadu všimnete viníc, ktoré sa všade okolo linou. To je možno ešte vďaka tomu minulom uctievania – darí sa tu však nielen vínu.

Môže sa Vám ešte páčiť...