Nebojte sa umelých kvetín – dajte si do vázy treba tulipány

Doplnky robia v domácnosti naozaj veľa. Ak sa vo svojej domácnosti cítite nepríjemne, pretože je napríklad nezabývane alebo neútulná, potom sa zamerajte na doplnky, ktoré dokonale zútulnia vašu domácnosť. Už dávno to však nie sú len fotografie, vázy alebo sviečky, čo sa medzi doplnkami radí. Už sa medzi doplnkami radí aj kvety, a to nielen tie živé, ale hlavne tie umelé.

Mnoho ľudí si myslí, že umelé kvety patrí len na cintorín, kde aspoň pekne dlho vydrží, ale nie je tomu samozrejme tak. Iste predtým sa umelé kvety dávali len na cintorín, ale dnes sa ich nebojte dať aj do vašej domácnosti. Samozrejme existujú dva typy umelých kvetín – jedna je skvelou voľbou, druhá je však hotovým tabu. Ktorá je teda ktorá?

Ktoré umelé kvetiny sa nehodí do domácnosti?

Ak sa chcete vyvarovať takým umelým kvetom, ktoré sa do domácnosti nehodí, potom sa vyhnite oblúkom tým, ktoré nájdete klasicky v kvetináčoch. Väčšinou sú to orchidey alebo umelé palmy či iné podobné druhy kvetov. Umelé kvety v kvetináčoch vážne radšej dajte na cintorín a nie do vášho domu. Ani dokonca pred dom.

Mnoho ľudí miluje vonkajšie dekorácie a práve pred dom dávajú umelé kvetiny v kvetináčoch, ktoré nejako tematicky ozdobia. Lenže to je chyba – rozhodne by ste také dekorácie pred svojím domom mať nemali. Umelé kvety ako také, nie v podobe rezaných kvetov, sú tabu!

Ktorých umelých kvetov sa nemusíme báť?

Na druhej strane sa však vôbec nebojte tých, ktoré vyzerajú ako rezané kvety. Sú to väčšinou tulipány alebo pivonky alebo taky veľmi často ruže, ale s tými opatrne – nie každá ruža je pekná.

Tieto kvety si potom dajte do vázy napríklad na stôl alebo napríklad na okenný parapet či na voľné miesto na komode. Nebojte sa s týmito kvetmi vyhrať – môžete ich len tak letmo položiť na stôl. Keď k nej pridáte ešte nejaký doplnok, hneď máte vkusnú dekoráciu, ktorá vám domácnosť riadne spríjemní a zabýva.

Môže sa Vám ešte páčiť...