Nechtové trendy na rok 2022

Snáď nič nedokáže premeniť váš celkový vzhľad ako nechty. A nadchádzajúce slnečné dni priamo nabáda k pestrým a jasným farbám, ale aj pastelovým tónom. Veľkým hitom tohtoročnej sezóny je farebná francúzska manikúra, kedy typický biely okraj vymeníte za všetky farby dúhy – ideálne tak, aby na každom prste bola iná farba.

Kocky, kvietky a ovocie

Kockový vzor sa pomaly začína vkrádať do šatníkových skríň i do ponúk nechtových štúdií. S trochou trpezlivosti môžete skúsiť kocky na nechtoch vytvoriť aj sami, pokiaľ ale nemáte dostatok skúseností, bude lepšie zveriť sa špecializovanému salónu. Namiesto kociek môžete nechty ozdobiť aj jednoduchými kvetmi alebo ovocnými motívmi, nemali by ale byť na každom nechte.

Odvážnejšie dámy môžu experimentovať s flitrami a trblietavými kamienkami. Už dávno nie sú dominantou len dlhých nechtov, dovoliť si ich môžete aj s kratšími. Letný look dotvoria napríklad kamienky zostavené do tvaru čerešničiek alebo kvietkov. Elegantný vzhľad dotvoria zlaté šupinky. Pripomenú vám slnečné lúče a je možné ich kombinovať s akýmkoľvek outfitom.

Jednoduché, ale efektné

Babyboomer je trend, ktorý už niekoľko mesiacov zaplavuje sociálne médiá, a ani nadchádzajúca sezóna nebude výnimkou. Jedná sa o ombré, ktoré prechádza z bielej farby v pestrofarebnú. Na tohtoročnú jar a leto sa odporúča žltá, oranžová alebo červená, skrátka teplé a veselé farby. Táto úprava pristane predovšetkým dlhším nechtom.

Pokiaľ máte radi retro módu, abstraktné vzory a vlnky môžu byť pre vás to pravé. Hodí sa na stredne dlhé zaoblené nechty, ktoré sa dobre udržujú a poskytujú dostatočný priestor na kreatívne vyčíňanie. Kľúčová je kombinácia niekoľkých kontrastných farieb. A keďže v jednoduchosti je krása, tohtoročná sezóna nezabúda ani na jednofarebné nechty v levanduľových, mätových a svetlo ružových odtieňoch. Experimentovať môžete s metalickými farbami v modrej, zelenej, fialovej a červenej.

Môže sa Vám ešte páčiť...