Nepekné akné kazí prvý dojem. Babičky radia, ako sa ho zbaviť

Prvý dojem je veľmi dôležitý, bohužiaľ ho môže pokaziť všeličo. Najčastejšie ho kazí nepekné oblečenie (nie nadarmo sa hovorí, že šaty robia človeka), ale tiež ho môže pokaziť akné, za ktoré bohužiaľ nikto nemôže, napriek tomu sme za neho odsudzovaní. Ak patríte k ľuďom, ktorí trpia na akné, a stále hľadáte spôsob, ako sa efektívne akné zbaviť, poradíme vám. Nemusíte sa strachovať z toho, že by naše tipy boli drahé alebo nebezpečné, jedná sa o babičkinej rady, ktoré ešte nikdy nikomu neublížili. Navyše sú oveľa efektívnejšie a účinnejšie než akékoľvek mastičky alebo olejčeky, ktoré nám predpíše lekár alebo odporučí kozmetička. 

Rád, ako zatočiť s akné, je veľa, vybrali sme však len tie najefektívnejšie a najlepšie z nich, aby ste sa nepekného akné zbavili čo najrýchlejšie. 

Poznáte fígeľ s aloe vera? 

Rastlinku zvanú aloe vera vo svojej domácnosti pestuje každý druhý Čech. Málokto však vie, aký poklad mu na okne rastie. Aloe spoznáme na prvý pohľad. Jedná sa o rastlinku, ktorá má hrubé, dužinaté listy s ostňami. Jej účinky na ľudské zdravie a organizmus sú doslova zázračné, my však vpichneme len jeden, a síce pomoc pri akné. 

Stačí, keď si každý deň pred spaním budete postihnuté miesta natierať dužinou z aloe vera. Necháte vstrebať cez noc a ráno zmyjete. Vďaka pravidelnosti môže akné zmiznúť už do niekoľkých málo týždňov. Dokonca sa nevyskytnú ani jazvičky na tvári, čo je ďalšie veľké plus. 

Keď to nejde s aloe, pôjde to so soľou a medom 

Ak aloe nepestujete alebo akné na aloe nereaguje, ide to aj pomocou slanej vody a medu. Pred spaním vatou namočenou v slanej vode umyjete tvár a následne na tvár natrite med. Kým soľ z pleti dostane akné, ktoré doslova „vyžerie“, med pôsobí antibakteriálne a zamedzí budúcemu vzniku nepekného akné. Opäť platí, že je potrebné pravidelnosť, nie len jedno použitie masky a už nikdy viac. 

Môže sa Vám ešte páčiť...