Neprospieva mlieko vášmu zdraviu? Vieme, ako mlieko nahradiť

Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí nemôžu mlieko napríklad preto, že im ho telo skrátka neprijíma, odporúčame ho nahradiť. Síce bez mlieka ide žiť a fungovať, na druhú stranu je mlieko pre niekoho to isté ako voda pre iného. Keďže však mlieko nemôže, napríklad zo zdravotných dôvodov, ponúka sa otázka, čím konkrétnym mlieko nahradiť.

O mlieku sa veľmi dobre vie, že. nie všetkým ľuďom svedčí. Klasické kravské mlieko nemôžu napríklad tí, ktorí majú alergiu na laktózu. Pokiaľ aj vám nerobí mlieko dobre a pokiaľ aj vám mlieko komplikuje stravovanie, odporúčame ho nahradiť potravinami, ktoré majú podobný obsah živín, napriek tomu sa o klasické kravské mlieko nejedná.

Skúste to so sójovým mliekom

Veľmi častou alternatívou klasického kravského mlieka je mlieko sójové, ktoré sa však vyrába zo sójových bôbov. Bôby sa rozmixujú, potom sa mlieko zbaví šupiek a môže sa piť. Ide o menej kalorické mlieko, navyše je rýdzo bezlaktózové. Jeden pohár sójového mlieka má zhruba osemdesiat kalórií, je bohatým zdrojom hlavne antioxidantov. Okrem iného je sójové mlieko užitočné vo chvíli, keď potrebujete naštartovať organizmus.

Alebo máte radšej kokosové mlieko?

Okrem sójového mlieka ľudia milujú aj kokosové mlieko, ktoré sa dnes stáva veľmi populárnou. Všeobecne kokosové produkty sú dnes hitom a trendom vo svete zdravého stravovania. Kokosové mlieko má väčší obsah tukov, ale je hustejšie a sýtejšie ako bežné kravské mlieko. Navyše sa môže dávať aj do kávy, kde chutí fantasticky.

Hitom je aj mandľové mlieko

Za ďalší hit v zdravom stravovaní možno tiež považovať mandľové mlieko, ktoré si mnoho ľudí vyrába doma. Mandľové mlieko je možné použiť ako náhradu kravského mlieka, ale má oveľa menej bielkovín a vďaka pridanému cukru môže mať veľké množstvo kalórií. Ideálne je potrebné na raňajky, kedy si ho zmiešate spoločne s obľúbeným müsli.

Môže sa Vám ešte páčiť...