Nezabudnite na poistenie pri horolezectvo

Medzi aktuálne asi najpopulárnejšie športy sa radí aj horolezectvo. Outdoorové športy všeobecne sa dnes stali pomerne obľúbené. Ak Česi mali tento rok na výber, či sa vydajú k moru alebo či zavítajú do nejakých krásnych slovenských miest, kde sa dá vykonávať nejaký taký podobný šport, radšej si vybrali druhú možnosť a treba celú krásnu dovolenku sa zaoberali turistikou, cyklistikou a hlavne taky spomínaným horolezectvom . Je však nutné spomenúť to, že sa konkrétne pri horolezectve veľmi často zabúdalo na poistenie. 

Poistenie je pri športovaní v horách veľmi dôležité, pretože tu máte nebezpečenstvo naozaj všade okolo seba. Hory v lete sú síce plné nadšencov do horolezectvo, ale každý takýto nadšenec by mal mať na pamäti, že poistenie je nutnosťou – predsa len nie je dobré spoliehať na vybavenie alebo na počasie, ktoré nám často môže z úplne jednoduché túry urobiť prechádzku, z ktorej buď vyjdeme živí alebo nie. 

Aké úrazy patria k najčastejším? 

Ak budete spoliehať na šťastie, na pekné počasie alebo na to, že je vaša vybavenie určite dostatočne kvalitné, potom sa väčšinou ukáže takzvaný zákon schválnosti, ktorý bohužiaľ zapríčiní to, že si niečo urobíte. Medzi najčastejšie úrazy pri športovaní v horách patrí napríklad úrazy končatín, ďalej tiež prechladnutie alebo napríklad dezorientácia. Tiež sú veľmi časté aj ujmy, keď spadneme z veľkej výšky. 

Medzi najzávažnejšie poistnej udalosti však patrila rozhodne tá, ktorá sa stala vlani turistom v Spojených štátoch amerických, kedy si jeden z nich zlomil stehennú kosť na horskom výšľapu. 

Kde sú nehody najčastejšie? 

Nehody sú naozaj na dennom poriadku a takéto poistenie nám potom pomôže lepšie sa vysporiadať s úrazmi. Najčastejšie dochádza k úrazom hlavne v Rakúsku, ďalej tiež v slovenských horách alebo napríklad v Taliansku. Viac a viac úrazov rastie aj v balkánskych krajinách, ktoré sú v poslednej dobe čím ďalej obľúbenejšie. 

Môže sa Vám ešte páčiť...