Nezabudnite presadiť svoje domáce rastlinky

Konečne tu máme to pravé jar! Začiatok marca sa neniesol práve v sympatických teplotách, za to koniec tohto mesiaca to absolútne spravil. Teploty nám denne siahajú k dvadsiatim stupňom nad nulou, slniečko nám väčšinou stále svieti od rána do večera. Síce sú rána ešte trochu chladnejšie a večer taktiež, ale to k začínajúcemu jari patrí. Čo je však pozitívne najmä pre záhradkárov a poľnohospodárov, je to, že už ranné mrazíky doslova odpadli a my sa konečne môžeme vydať ústrety prvému jarnému stávkovanie. Mnoho ľudí začína vsádzať bylinky, a to rovno do svojich malinkých debničiek, ktoré majú rozmiestnené po kuchyni. Kto by predsa pri každom varení chcel utekať von, aby si natrhal potrebnú petržlen či rozmarín. Bylinky bývajú teda to prvé, čo si milovníci kuchynského umenia sadia najskôr. Potom prekročí k tej klasike, na ktorú by ste nemali zabúdať. Tento rok vám totiž domáce zelenina značne pomôže po finančnej stránke, pretože práve zelenina sa bude počas nasledujúcich mesiacov rapídne zdražovať.

Nielen zeleninu, ale aj ovocie už môžete pripraviť pre bezpečné pestovanie

Samozrejme pred každým sadením si musíte dobre pripraviť pôdu. Je potrebné ju okypřit a hlavne dobre rozorania. Zbavenie buriny je snáď úplný základ. Mrkva a iné podobné Semienkové druhy zeleniny sa sadia úplne jednoducho, u uhoriek sa odporúča sadiť ich najskôr do téglika, v ktorom sa perfektne zakorenia a potom nasleduje premiestnenie do samotnej pôdy. U zemiakov je to trochu náročnejšie, pretože zemiak s klíčkami musíte rozmiestniť na vami zvolené miesto, kde majú vyrásť. To isté platí s cibuľou, ktorú musíte korienky dole vtlačiť do pripravenej pôdy.

Lenže prvý jarný stávkovanie nie je len o stávkovanie zeleniny, ale tiež sa musíte zamerať aj na ovocie, ktoré je tiež najlepšie z vašej súkromnej záhradky. Jahody sa musia dobre očistiť, pretože pred zimu sa na nich vyskytol značný burinu. Tiež musíte trochu ostrihať aj černice a maliny, no o stromoch ani nehovoriac! Strihanie stromčekov tiež patrí k príprave budúceho pestovanie svojho ovocia.

Môže sa Vám ešte páčiť...