Niekedy málo urobí veľa

Než pôjdete kupovať nábytok a dekorácie do nového bytu, sadnite si k plánom a plánujte, kreslite a premýšľajte. Nemusíte mať vymyslené tie najmenšie detaily, ale čím viac si toho naplánujete, tým viac do zariaďovania vnesiete jasno. Vyberajte podľa cien, vkusu a podľa recenzií. Ideálne by bolo, keby bol celý byt zladený.

Bývanie je vizitkou každého hostiteľa. Odráža ich vkus, náladu, zmysel pre detail i povahu. Radi by ste docielili vkusného interiéru s moderným nádychom, ale neviete, ako na to? Stále platí nevšedné pravidlo. V jednoduchosti je pôvab. Celkový dojem z interiéru by mal byť čistý, jemný a nerušivý. Nezahlcujte preto priestor zbytočnosťami. Ak sa povie elegancia, asi sa všetkým vybaví biela farba. Je základom moderného dizajnu. Rozhodne nepatrí medzi nudné farby, naopak. Skvele sa s ňou pracuje a možno ju využiť v kombinácii s akýmkoľvek iným odtieňom maľby či dnes s veľmi trendy tapetami s výrazným vzorom

Moderný dizajn si doslova pohráva s rozmiestnením svetiel aj správnou voľbou lustrov a stojacích lámp. Štýlová osvetlenia sa v poslednej dobe veľa inšpirujú prírodou. Tvarom pripomínajú kvapky vody, kvety, listy, nebo či iné zaujímavé prvky, ktoré môžete bežne stretnúť v lese či na lúke.

Druhým protipólom je industriálny štýl, ktorý je veľa technický, strohý a veľmi jednoduchý. Často sa používa nerez, oceľ, sklo a tiež betón. Ak by ste chceli celkovému vzhľadu odľahčiť, sú k dostaniu imitácie betónu.

Česi všeobecne patrí k národu zberateľov. Máme radi veľa malých dekorácií. Ale ak chcete ísť s dobou, vyberte si jeden výrazný doplnok, ktorý bude dominovať a priestor zbytočne Nezahlcujte zbytočnosťami. Veľa drobných doplnkov v interiéri pôsobí chaoticky a neupratane. Nezabudnime, že nič sa nemá preháňať, ale časť výrazné tapety, alebo vhodne vybrané vankúše so vzormi, budú pôsobiť sviežo a nevšedne. Pre tento rok bytoví dizajnéri uprednostňujú geometrické tvary a opäť sa opakujúce motívy z prírody.

Môže sa Vám ešte páčiť...