Nízke Tatry vítajú v zime viac ľudí. Prečo to tak je?

Prírodné oblasti sú medzi ľuďmi veľmi obľúbené. Dokonca sa ukázalo, že stále viac ľudí nejazdia k moru, ale skôr prahnú po poriadnych a zaujímavých dovoleniek, ktoré budú zároveň jedným veľkým dobrodružstvom. V prípade, že premýšľate nad tým, kde strávite tohtoročné voľné zimné dni, prezradíme vám to. Čo vyjsť kúsok za hranice, konkrétne do Nízkych Tatier, ktoré sa práve v zime tešia väčšiemu množstvu turistov?

Aj keď má Česká republika mnoho krásnych pohorie v sebe ukrytých, rovnako väčšina ľudí vyráža práve na Slovensko čiže za hranice. Dôvodom sú Nízke Tatry, ktoré sa v zime tešia väčšiemu množstvu návštevníkov predovšetkým preto, že je práve obdobie lyžovania a snowboardingu. A práve za zimnými športy sa ľudia schádza z rôznych kútov sveta.

V súčasnej dobe je v Nízkych Tatrách veľa krásnych stredísk, ktoré ponúka milovníkom zimných športov naozaj nevšedný lyžovania a nevšedné zážitky. Prezraďme si niekoľko lyžiarskych stredísk, kde naozaj skvelé lyžovanie zažijete. Rovnako tak spomenieme aj tip na ubytovanie, ak tu budete chcieť stráviť viac ako jeden deň.

Za lyžovaním do Nízkych Tatier

Ako sme spomenuli, lyžovanie, bežky alebo snowboarding je dôvod, prečo sa ľudia schádzajú do Nízkych Tatier viac ako inokedy počas roka. Konkrétne sa jazdí do lyžiarskeho strediska Jasná, čo je prakticky to najlepšie lyžiarske stredisko v celých Nízkych Tatrách. Dokonca sa hovorí, že je to to najlepšie lyžiarske stredisko na celom slovenskom.

Obe strany hory Chopok totiž ponúka vynikajúce podmienky ako pre lyžiarov, tak pre snowboardistov a iné milovníkov zimných športov. Navyše je tu požičovňa vybavenia alebo sa môžete zúčastniť aj lyžiarske školy, aby ste sa konečne po rokoch naučili tú správnu techniku.

Tipy na ubytovanie v Nízkych Tatrách

Hádame, že sa vám lyžovanie zapáči natoľko, že tu budete chcieť pár dní zostať. S ubytovaním v Nízkych Tatrách vám môže pomôcť cestovná kancelária DCK Rekrea Ostrava, ktorá odporúča napríklad ubytovanie v Demänovskej Doline v hoteli Tri Studničky.

Môže sa Vám ešte páčiť...