Ako nosiť fúzy? Pravidlá, ktoré by mal poznať každý muž

V poslednej dobe sa vyskytuje čoraz viac fúzatých pánov. Tento moderný trend vyzerá veľmi mužne a mnoho mužov sa toho rozhodlo využiť. Avšak nemyslite si, že nechať sa zarásť, je jednoduchším spôsobom, ako sa starať o svoj vzhľad. Práve naopak! Aby fúzy dobre vyzerali, treba sa o ne pravidelne starať. A to je náročnejšie, než vziať raz za čas holiaci strojček a všetky fúzy oholiť dohladka.

Nechajte si narásť fúzy

Aby ste mali čo tvarovať, bude potrebné nechať si fúzy najprv narásť. To môže trvať šesť až osem týždňov. Počas tohto obdobia by vás nemala čakať žiadna významná spoločenská udalosť, pretože váš vzhľad môže vyzerať pomerne zanedbane. Je však potrebné toto obdobie prečkať, je veľmi dôležité pre dosiahnutie dostatočne dlhých fúzov, ktoré potom bude ľahké tvarovať.

Vyberte si svoj štýl

Je veľmi dôležité, aby ste si vybrali, ako chcete svoje fúzy nosiť. Ak by ste sa oholili do nejakého tvaru a potom zmenili názor, potom by to znamenalo znovu absolvovať krok jedna – teda fáza zanedbaného vzhľadu. A tá je pre väčšinu mužov obvykle veľmi nepríjemná.

Mať fúzy môže byť náročné

Ak si predstavujete, že práca na plnovousu je jednoduchšia ako hladké oholenie, potom ste na omyle. Takže ak ste sa pre plnofúz rozhodli z tohto dôvodu, potom je potrebné prehodnotiť názor. Mať fúzy – nech už ste zvolili akýkoľvek strih – je každodenná práca. Rovnako ako sa treba učesať každé ráno, bude potrebné upraviť aj tvar fúzov. Trčiace fúzy, ktoré nedržia tvar totiž pôsobia rovnako zanedbane, ako keď ste si ich nechávali narásť.

Používajte žiletku

Zastrihávač fúzov na holiacich strojčekoch je nevhodný na tvarovanie fúzov, pretože môže vziať viac fúzov, než ste pôvodne chceli. Oplatí sa preto investovať do kvalitnej žiletky. S jej pomocou sa vám bude oveľa lepšie manipulovať so strojčekom a holenie a úprava fúzov je tak jednoduchšia.

Môže sa Vám ešte páčiť...