Novou modelkou Victoria’s Secret bude dievča s Downovým syndrómom

Bol to jej sen od nepamäti, ale nikto nepredpokladal, že by sa vôbec kedy vyplnil. Dnes sa stal skutočnosťou a Sofia Jirau si môže povedať, že bude jednou z tvárí svetovo preslávenej značky spodnej bielizne.

Znema konceptu celej firmy

Značka Victoria´s Secret v poslednej dobe prešla významnou zmenou. Zatiaľ čo pred desiatimi rokmi by ste dievča alebo ženu oblých tvarov hľadali na prehliadkových mólach len ťažko, dnes môžete vidieť ženy všetkých vekových i hmotnostných kategórií. Firma pritom bola kritizovaná za to, že trend body positivity dlho prehliadala a má tak na konte mnoho mladých dievčat, ktoré sa pod nezdravým tlakom kultu dokonalých postáv zrútili alebo trpia psychickými problémami. A zmena prišla. A to dokonca obrovská!

Prvý s týmto handicapom

Sofía Jirau sa nechala počuť: „Kedysi som o tom snívala a pracovala na tom, dnes je to splnený sen. Nakoniec vám môžem prezradiť svoje veľké tajomstvo. Som prvou modelkou Victoria’s Secret s Downovým syndrómom!“ Práve ona sa stala súčasťou kolekcie nazvanej Love Cloud. Tú slávna značka predstavila na sviatok svätého Valentína, ktorý je v Amerike veľmi populárny.

Rodáčka z Portorika

Nie je to len zdravotný handicap, ktorý zo Sofíe robí výnimočnú súčasť klanu Victoria’s Secret. Ide aj o jej exotický pôvod, ktorý je súčasťou diverzifikácie modelkovského portfólia spoločnosti. Modelka, ktorá nedávno oslávila svoje dvadsiate piate narodeniny, je totiž z Portorika. Táto žena si pritom za svojou kariérou ide už niekoľko rokov. V súčasnej dobe ju len na Instagrame sleduje viac ako 450 tisíc sledujúcich.

Sofía sa v prostredí módy pohybuje už nejaký čas. V roku 2019 si založila vlastný internetový obchod s odevmi a doplnkami, ktorý nazvala Alavett, čo evokuje slangovú výslovnosť slovného spojenia I love it. Už nasledujúci rok sa stala jednou z mála modeliek s týmto zdravotným handicapom, ktoré mali tú česť vystúpiť na preslávenom newyorskom Fashion Weeku. Okrem iného sa snaží aj informačnou kampaňou zvyšovať povedomie o Downovom syndróme, ktorý ľudia stále ešte často stigmatizujú.

Môže sa Vám ešte páčiť...