Nový Renault capture s lepším „obalom a obsahom“. Čo na neho hovoríte?

Automobilka Renault vysiela svojho zástupcu do stále populárnejšieho segmentu malých SUV. Bez pohonu všetkých kolies, zato s neprehliadnuteľným kabátom a premyslenou konštrukciou – RanaultCaptur. Je to malý veľký švihák, láka hlavne na svoj atraktívny a osobitý zovňajšok. Pod ním však ukrýva aj priestranný a prekvapivo praktický interiér. 

Renault na tohtoročný autosalón v Ženeve privezie tiež modernizovaný capture. Ešte pred premiérou však výrobca zverejnil prvé fotografie, ktoré odhaľujú, ako malý crossover po facelifte vyzerá. Na prvý pohľad capture, vlani najpredávanejšie malý crossover v Európe, vyzerá stále rovnako. Až bližšie skúmanie prezradí nové svetlomety, inak riešené hmlovky aj LED denné svietenie. Zmenil sa tiež nárazník, odlišná je aj maska chladiča. Ľahko sa premenil aj vzhľad zadných svetiel. Zaujímavou inováciu v interiéri predstavujú aj snímateľné poťahy sedadiel. Možno ich v prípade zašpinenia vyprať na 30 ° C alebo vymeniť za nové či inak farebné. V ponuke sú tri prevedenia, ktorá ladí s farebným prevedením interiéru. Za zmienku stojí aj plastová chrbát predných sedadiel, ktoré majú za úlohu odolať kopancům od detských pasažierov, prípadne ochrániť sedadlá pri väčších sťahovacích manévroch. 

Záujemcovia ďalej budú môcť vyberať z nových farebných prevedení, vrátane dvojfarebných. Pre karosériu Renault ponúkne odtieň Atacoma Orange (oranžová) a Ocean Blue (modrá), pre strechu je novo k dispozícii farba PlatinumGray (sivá). Vďaka tomu bude na výber už viac ako 30 farebných kombinácií. Rozšírila sa aj ponuka kolies a farebných vyhotovení interiéru. Novinkou v príplatkovej výbave je napríklad panoramatická strecha. O technike Renault zatiaľ mlčí, neočakávame však, že by s modernizáciou došlo k výrazným zmenám. Omladený capture sa predstaví na autosalóne v Ženeve 7. marca. 

Môže sa Vám ešte páčiť...