Oblečenie ako maska našich kilogramov. Čo nosiť, keď sa radíme medzi bacuľky?

Aj keď platí, že žiadna žena sa nemá, za čo hanbiť, sú medzi nami zástupkyne nežného pohlavia, ktoré sa hanbia predovšetkým za kilogramy navyše, ktoré sa snažia zamaskovať rôznymi spôsobmi. Aj keď sa mnohokrát stane, že maskovanie sa nevyvedie, je tu aj osvedčený spôsob, ako kilá navyše zahaliť. A to konkrétne do oblečenia, ktoré lichotí postave a viditeľné nedokonalosti zahalia behom chvíľky.

Správna veľkosť je kľúčom k zdravému sebavedomiu

Aj bacuľky sa môžu cítiť sebavedome. Aby však k naplneniu tohto pocitu došlo, je potrebné hľadať oblečenie správnej veľkosti. Práve voľba svetrov, košieľ alebo džínsov menších rozmerov iba zvýrazňujú všetky nedokonalosti, ktoré chceme naopak zahaliť a schovať.

Ženy majú bohužiaľ tendenciu hľadať menšie veľkosti domnievajúce sa, že sa za väčšie musia hanbiť. Lenže toto nie je žiadny dôvod na hanbu. Veľkosť sa definuje iba jedným číslom, výrobcovia k tomuto číslu však pristupujú rôzne.

Stavte na topánky a doplnky

Svoju pozornosť pri vytváraní outfitov, s ktorými sa budete promenádovať na uliciach, v kine alebo v kaviarni, zamerajte viac ako na samotné oblečenie hlavne na topánky a doplnky. Správna obuv totiž môže postavu opticky predĺžiť, zlá ju naopak deformuje. Preto vsádzajte na vyššie podpätky, nízkym alternatívam sa vyhnite oblúkom.

Čo sa týka doplnkov, nebojte sa farieb, vzorov alebo extravagantných prvkov. Šatky rôznych motívov, iné pokrývky hlavy, čelenky, zaujímavé kabelky – to všetko má v tomto prípade zelenú!

Všetko začína pri spodnej bielizni

Aby ste dosiahli efekt, ktorý dosiahnuť chcete, musíte staviť na adekvátnu spodnú bielizeň. Aj v tomto prípade veľmi chybujeme, svoju pozornosť často zameriavame na také, ktoré nám práve dobre nesedia. A to je samozrejme zle, pretože nám to postavu nepekne deformuje, zviditeľňuje nedokonalosti, popostrkuje nedokonalé bruško dopredu

Môže sa Vám ešte páčiť...