Oblečenie na šport a jeho pohodlie

Dávno už sa na cvičenie nechodí v starých teplákoch a tričku. Dnešná doba ponúka moderné, ale zároveň aj funkčné oblečenie. Dbajte na svoj vzhľad aj v posilňovni, pri cvičení, behu aj joge. Možno budete musieť viac investovať, ale investícia sa vám mnohokrát vráti.

Oblečenie na turistiku

Prechádzky prírodou a outdoor vyžaduje super topánky so silnou vzorovanou podrážkou, ktoré chránia nohu pred nerovnosťami trasy. Predídete tak možným zraneniam. Nikdy si neberte klasické tenisky, ktoré kĺžu a sú veľmi nestabilné v teréne. Na dlhé prechádzky sú dôležité pohodlné voľnejšie nohavice a funkčné tričko. Proti slnku ochráni pleť aj zrak šiltovka. Hodiť sa bude aj dobrá vetrovka pri nepriazni počasia.

Oblečenie do fitness centra

Praktická pomôcka pre mnoho fitness nadšencov, je športové puzdro na mobil. Práve vďaka nemu budete môcť počúvať hudbu aj po celú dobu vášho tréningu. Navyše vás bude stáť iba pár korún. Nevyhnutnou súčasťou športového oblečenia je kvalitná bielizeň, u žien teda podprsenka a legíny, ktoré musia starostlivo sedieť.

Žiadne oblečenie nesmie počas tréningu skĺzavať. Ideálne sú modely so zvýšeným pásom. Najdôležitejšie zo všetkého je pohodlie pri všetkých typoch fyzickej aktivity. To platí pre oblečenie a dôležitá je aj obuv.

Oblečenie na jogu či pilates

Lekciu je možné odcvičiť v kvalitnej podprsenke, krátkom tope a športových legínach alebo voľných háremových nohaviciach. Väčšinou sa cvičia na boso. Môžete si zaobstarať aj protišmykové ponožky. Bývajú prstové, alebo majú aspoň oddelený palec pre lepšiu stabilitu.

Bežecké oblečenie

Behanie na čerstvom vzduchu opäť vyžaduje spodnú podprsenku, ktorá musí perfektne sadnúť tak, aby aj pri veľkej bežeckej záťaži vaše prsia udržali na svojom mieste. Ďalej je nutnosťou upnuté funkčné tričko, ktoré bude dokonale sať pot. Nevyhnutné sú aj športové legíny alebo bežecké nohavice.

Záleží na preferenciách každého z vás. S mrholením a prehánkami si hravo poradí ľahká šusťáková vesta či bunda aj s kapucňou. Samozrejmosťou sú kvalitné bežecké topánky určené špeciálne na behanie vonku.

Môže sa Vám ešte páčiť...