Oblečenie pre rebelky ale aj elegantné dámy

Dámske mikiny

Ďalším obľúbeným dámskym oblečením je bezpochyby mikina. Jej história je pomerne krátka. Vznikla z čisto praktických dôvodov ako súčasť pracovného odevu pre zamestnancov továrne mrazených potravín v New Yorku. Postupom času sa stala charakteristickým znakom športového oblečenia. Najmä jej kapucňa prinášala veľké výhody, v zime dobre chránila pred chladom a v lete zasa pred slnkom. Skutočne populárnou sa mikina stala v 80. rokoch 20. storočia, keď športové oblečenie sa stalo hlavnou inšpiráciou pre svet módy.
V súčasnosti si mikinu spájame s pohodlím, relaxom, zábavou, s každodenným životom. Čoraz viac je obľúbená medzi dievčatami, slečnami, ale aj dospelými ženami. Rady si ju obliekame na športovanie, voľný čas, je našim spoločníkom na dovolenke, pri práci, posedení s priateľmi. Môžeme si vyberať medzi mikinami s kapucňou alebo bez kapucne, so zapínaním vpredu, alebo len tak si ju pretiahneme cez hlavu. Ani o farebnosť mikín nie je núdza. Ponuka farieb je bohatá, môžeme siahnuť po bledšej farbe, alebo dať prednosť farbám tmavším. Navštívte náš e-shop a vyberte si mikinu, ktorá bude stvorená práve pre Vás.

Dámske saká

Podobne ako košele, aj saká boli dlhý čas výsadou mužov. Zaujímavosťou je, že prvá žena, ktorá sa odvážila obliecť dámsku verziu saka, bola nemecká herečka Marlene Dietrichová. Písali sa vtedy 40. roky 20. storočia. Ani netušila, že týmto svojim odvážnym činom, inšpiruje veľké množstvo žien po celom svete.
Dnešná moderná žena nemusí byť odvážna, ak si chce svoj šatník obohatiť o elegantné sako akéhokoľvek strihu, farby či vzoru. Výber správneho saka nám dodáva nielen elegantnosť, ale aj pocit slobody, voľnosti, emancipácie. Na svoje si prídu aj ženy, ktoré dávajú prednosť športovému oblečeniu, pretože v našej ponuke sú aj saká hodiace sa športovým typom žien. Ak túžite po elegantnom, ležérnom alebo štýlovom saku, určite sa v našom e-shope trafíte „do čierneho“. Možno ich nekonečne kombinovať s iným typom oblečenia, hodia sa k nim poltopánky, veľmi dobre popri nich vyznejú pohodlné dámske tenisky.

Môže sa Vám ešte páčiť...