Obrazy sú zase in! Ale vyberajte ich podľa typu miestností

Obrazy sú dnes neoddeliteľnou súčasťou každej modernej domácnosti. Predovšetkým ženy sledujú

módne trendy a snažia sa o to, aby ich domácnosť udržovala krok s dobou. Pri sťahovaní alebo miernej rekonštrukcii domu sa teda rozhodnú, že zavesiť do miestností pár obrazov nemusí byť taký zlý nápad. Nové vybavenie je predsa len z času na čas potrebné.

Donedávna sa na stenách a poličkách izieb týčili fotografie v rámčekoch, ktoré zachytávali krásne a významné momenty života. Poslednou dobou sú tieto fotografie nahradzované veľkými, niekedy až priamo do očí bijúcimi obrazmi. Vďaka nim totiž z miestností vyprchá nudnosť a domu dodajú ten správny šmrnc.

Teraz už len zostáva sa zamyslieť, aké obrazy voliť do ktorých miestností v dome. Nie je to totiž také jednoduché.

Aké obrazy zavesiť do spálne?

Spálňa je miestom odpočinku. Trávite tu celú noc po vyčerpávajúcom dni v práci alebo dokonca celé lenivé víkendy. Mala by teda byť pokojnou a relaxačnou oázou, teda nevoľte obrazy s krikľavými farbami a abstraktné obrazy, ktoré by vám nedali spať. Radšej si zaveste maľby s neutrálnymi farbami alebo obrazmi prírody, krajiny a zvierat.

Aké obrazy zavesiť do obývacej izby?

V obývacej izbe sa naopak môžete vyšantiť. Nebojte sa popustiť uzdu svojej fantázie a experimentujte. Vyberajte obrazy so šialenými kombináciami farieb, na obývaciu izbu sa nevzťahujú žiadne pravidlá. Je to miestnosť, kde trávite svoje popoludnie a kde hostíte svojich známych. Zvoľte preto taký obraz, z ktorého nikto nespustí oči a ktorý celú miestnosť výrazne oživí.

Tak čo? Už ste na ceste do galérie?

Môže sa Vám ešte páčiť...