Obrazy voľte podľa typu miestnosti

Keď ste si kupovali svoj dom, určite ste museli počítať s tým, že si ho jedného dňa budete rekonštruovať či novo zariaďovať. Väčšinou ženy chcú mať svoju domácnosť moderné a krásnu, sledujú aktuálne módne trendy, ktoré potom kupujú do svojich domácností. Ak ste tiež takú nákupná maniačka, ktorá sa zaujíma predovšetkým o svet bývanie, určite neustále nakupujete nové vybavenie do svojej domácnosti. A medzi doplnkami určite nájdeme aj obdivuhodné obrazy, ktoré sa opäť vrátili do módy. 

Obrazy boli ešte donedávna out. Na steny sa predovšetkým vešali fotografie v rámčekoch, ktoré zachytávali príjemné okamihy prežité s rodinou či s partnerom. V súčasnej dobe sa však typické fotografie v rámčekoch už nenosí, prednosť sa dáva predovšetkým veľkým obrazom, ktoré dokonale pohltí nudnost miestnosti v dome. 

Ak budete po veľkých obrazoch pátrať, nájdete veľké množstvo dych berúcich kúskov, ktoré sa oplatí mať. Otázkou je, aké obrazy patria do ktorej miestnosti v dome. 

Aké obrazy patrí do spálne? 

Najskôr sa poďme zamerať na miestnosť, v ktorej trávite asi najviac svojho času. Spálňa je miesto, kam sa tešíme po náročnom dni v práci, kde sme schopní stráviť aj celé dni, keď si potrebujeme oddýchnuť. Aby sa vám v spálni dobre spalo, je nutné ju mať príjemne vybavenú do neutrálnych farieb. Do spálne sa rozhodne nehodí abstraktné obrazy, ktoré vás nenechajú v noci spať. Radšej na stene spálne zaveste upokojujúce obrazy prírody, krajiny alebo pasúcich sa zvierat, ktoré zaručia pokojný a ničím nerušený spánok. 

Aké obrazy patrí do obývacej izby? 

Do obývačky sa naopak nebojte dať abstraktné obrazy, ktoré zaujmú na prvý pohľad a ktoré rozbijú nudnú neutralitu. Abstraktné obrazy sú plné farieb, neexistujú v nich žiadne pravidlá a mnohokrát z nich nespustíte oči. A práve to je to, čo potrebujete vo svojom obývacej izbe mať. Tým si môžete byť istí. 

Môže sa Vám ešte páčiť...