Ocot ako najvernejší pomocník v domácnosti. Ako pomáha?

Každá žena ocení pomocníka v domácnosti, ktorým je ocot. Mnohé ženy ani nevedia, že ho môžu použiť aj na niečo iné, než len do šalátov alebo do obľúbených pokrmov. Ocot je bežnou súčasťou našej kredenca, preto ho využime tak, ako si zaslúži. Okrem varenia je vhodný aj na mnohé upratovanie. Viete, s čím všetkým vám môže pomôcť? 

Ak nie ste zástancom umývaniu alebo upratovaní s pomocou chemikálií, mali by ste siahnuť po octe, čo je zaručený pomocník, ktorého si zamilujete. Aj keď je jeho pach prenikavý, dokáže zatočiť s akýmkoľvek problémom, ktorý vám ide ťažko odstrániť. Poďme si povedať niekoľko zaujímavých tipov, vďaka ktorým spoznáme, že ocot je ten najlepší priateľ v domácnosti. 

Zlikviduje vodný kameň 

S vodným kameňom sa stretávame úplne bežne, najčastejšie sa vyskytuje vo varnej kanvici alebo taky v práčke. K jeho odstráneniu si väčšinou zaobstarávate mnohé chemické prostriedky, lenže ani s nimi nedôjde k dokonalému odstráneniu škodlivého vodného kameňa. Ak vás trápi vodný kameň vo vašej varnej kanvici, existuje fígeľ, vďaka ktorému ho odstránite. Stačí, keď si do kanvice nalejete trochu oleja a zmiešate ho s vodou, ktorú potom necháte vyvariť. Už počas jedného vyvarení dôjde k perfektnému odstránenie vodného kameňa vo varnej kanvici. 

Ocot však zatočí aj s vodným kameňom vo vašej práčke. Ak potrebujete zničiť vodný kameň v práčke, stačí, keď roztok vody a octu v pomere 1: 1 nalejete do bubna práčky alebo do nádobky na aviváž či prací prášok. Už počas jedného vypraní dôjde k perfektnému vyčisteniu. 

Ocot zatočí sa šmuhami na oknách 

Okrem toho, že ocot zatočí s vodným kameňom, zatočí taky sa šmuhami na oknách. Stačí, keď octovú vodu nastriekate na okná a potom ju novinami alebo špeciálnym handričkou na okná zotrite. Dosiahnete dokonale čistých okien, ktorých nedosiahne nikto s chemickými prostriedkami. 

Už ste to skúsili? 

Môže sa Vám ešte páčiť...