Odstráňte kruhy pod očami natrvalo. Vyskúšajte tieto triky

Zdravie jedinca sa väčšinou spozná hneď na prvý pohľad podľa kvality kože a pleti. Suchá, mastná či inak problematická pokožka len odráža nezdravé prostredie v tele. Pokiaľ sa na vašej tvári navyše objavia kruhy pod očami, znamená to, že máte nedostatok spánku alebo trpíte chorobou. Ak sa chcete zbaviť estetického problému, vyskúšajte tieto triky.

Nezakrývajte

Možno vás napadá, že sú to kozmetické produkty, ktoré vám od problému pomôžu. Korektory, make-up a ďalšia dekoratívna kozmetika síce nedokonalosti skryje, ale akonáhle sa večer odlíčite, kruhy sa vrátia. Preto radšej využite účinnejšie techniky, ktoré vás kruhov zbavia aj v skutočnosti.

Zamerajte sa na zlozvyky

Dalo by sa na vašom životnom štýle niečo zlepšiť? Tmavé kruhy pod očami sa neobjavujú bez príčiny a väčšinou naznačujú, že je s telom niečo v neporiadku. Doprajte si okolo ôsmich hodín spánku každý deň, pravidelne pite čistú vodu, znížte v potravinách množstvo soli a korenia, a okrem toho prestaňte fajčiť a piť alkohol. Len zdravé a čisté telo môže mať žiarivú a pevnú pleť.

Studená liečba

Kruhy pod očami nemajú rady, keď na ne zaútočíte chladivým efektom. Preto hneď ráno vytiahnite z chladničky dve lyžičky, ktoré ste si tam pripravili o deň skôr a priložte ich na postihnuté miesta. Uvidíte, že sa očné okolie rozjasní a kruhy pod očami nebudú také výrazné. Do mrazničky ich ale nikdy nedávajte. Pokožka je totiž ráno rozohriata z postele a kontakt s ľadovým kovom by jej mohol spôsobiť šok.

Prírodné pleťové masky

Podobný chladivý účinok má aj niektorá zelenina. Šalát alebo uhorky môžete na krátky čas priložiť na kruhy pod očami. Nechajte pôsobiť a uvidíte, že problém čoskoro odznie. Podobne fungujú aj čajové vrecká, ktoré obsahujú bylinky.

Používajte často oleje

Okrem toho, že budete hydratovať telo zvnútra pomocou zvýšeného pitného režimu, oplatí sa hydratovať aj zvonku. Nenechajte pokožku vyschnúť a aj keď ju máte mastnú, používajte hydratačné krémy, ktoré preniknú hlbšie. Rovnako dobre poslúžia aj rôzne druhy olejov.

Môže sa Vám ešte páčiť...