Opaľovacie krémy a chyby, ktorých sa v súvislosti s nimi dopúšťame

Leto ešte zďaleka nekončí, aj keď nám to občas počasie chce vyhovoriť. Stále je aktuálna to, že sa musíte o svoju pleť starať, pretože jej slniečko dáva skrátka veľmi zabrať. Ak patríte k ľuďom, ktorí si myslia, že slniečko pleti neubližuje, tak sa mýlite. Počas opaľovania slniečko veľmi škodí, veď môže z pětadevadesáti percent za vznik pigmentových škvŕn či vrások. Preto sa radšej chráňte kvalitným opaľovacím krémom.

V súvislosti s opaľovacím krémom sa dopúšťame mnohých chýb. A kvôli chybám potom nie je pokožka a pleť tak dobre chránená, ako by mala byť.

Mažem sa až na slniečku

To je chyba, ktorej sa dopúšťa väčšina z nás. Je nutné, aby ste sa vždy namazali minimálne dvadsať či tridsať minút predtým, než sa pôjdete opaľovať. Ak si krém aplikujete až po príchode k vode alebo k bazénu, vo väčšine prípadov už je neskoro a slniečko už negatívne pôsobí na vašu pokožku.

Ak nechcete čakať pol hodiny na to, až budete môcť vyjsť na slniečko, odporúčame skúsiť to s bio značkami krémov, ktoré v sebe obsahujú minerálne filtre, vďaka ktorým nebudete musieť čakať, až sa krém dokonale vstrebe.

Nízky faktor stačí

Kdeže. Keď používate nízky faktor, nechránime svoju pokožku pred slniečkom dostatočne. Je však pravdou, že každá pleť potrebuje úplne iný krém celkom iného faktora. Musíte poznáte takzvané číslo fototypu vašej pokožky, podľa toho vyberajte opaľovací krém. Ak ste fototyp I, máte pravdepodobne najsvetlejšie kožu, teda odporúčame faktor 50+. Ak ste fototyp II či vyššej, môžete používať opaľovacie krémy s faktorom +30, ale radšej nie menšie.

Nenamažete celé telo

Pri aplikácii opaľovacieho krému by sme mali byť naozaj dôslední, aby sme nevynechali žiadnu časť tela. Ak dôslední nebudeme, nemuselo by sa nám to vyplatiť. Pozornosť sa musí venovať hlavne citlivým partiám tela, ako sú uši, pery alebo priehlavky a chodidlá.

Môže sa Vám ešte páčiť...