Ako opticky zväčšiť alebo naopak zmenšiť poprsie?

Väčšina žien nie je spokojná so svojím telom, najmä s prsiami. Každá žena je samozrejme krásna, ale ak sa viete správne obliekať, môžete opticky zmeniť veľkosť svojich pŕs bez toho, aby ste museli ísť pod skalpel. Či už si myslíte, že sú vaše prsia príliš malé alebo príliš veľké, pomôže vám správne oblečenie.

Malé prsia možno zvýrazniť farbami a vzormi

Ak chcete zväčšiť svoje poprsie, začnite správnou spodnou bielizňou. Push-up podprsenky budú vašou najlepšou priateľkou, ale nevyberajte si príliš veľké košíčky, iba si ublížite. Pri vrchných dieloch je dôležitá farba, vzor a materiál. Tmavé nohavice a svetlá blúzka zvýraznia hornú časť tela. Výrazné, veľké vzory a vodorovné línie vo výstrihu urobia to isté pre dekolt, takže bude vyzerať širší.

Správna tkanina dodá hornej polovici tela objem. Čipkované volány, zamatové alebo pletené topy sú to pravé. Noste voľnejšie oblečenie, ale vyhnite sa príliš tesným blúzkam a šatám. Odpútajte pozornosť od malého dekoltu výraznými šperkami – náušnicami, brošňami alebo náhrdelníkmi a šatkou uviazanou okolo krku.

Veľké poprsie je ukryté v pravom výstrihu

Hoci snaha zakryť veľké poprsie je oveľa menej častá, neznamená to, že dámy s bujným dekoltom netrpia neželanou pozornosťou. Najlepšiu službu vám urobia tmavé topy s výstrihom do V alebo so štvorcovým výstrihom. Opticky predlžujú krk a vytvárajú priestor medzi výstrihom a zátylkom. Noste voľnejšie oblečenie, ale zvýraznite pás napríklad opaskom alebo šatkou. Môžete pridať vypasovanú blúzku.

Ak sa vám podarí opticky rozšíriť boky, postava bude vyzerať symetrickejšie. Vhodné sú áčkové sukne a širšie nohavice. Stojí za to upozorniť aj na iné časti tela a oblečenie, napríklad výraznými topánkami, náramkom alebo zaujímavými nohavicami. Vyhnite sa však potlačiam na hornej časti oblečenia a špagetovým ramienkam, oveľa lepšie vám budú sedieť hrubšie ramienka.

Môže sa Vám ešte páčiť...