Otázky, ktoré je nutné si zodpovedať pri PPC kampaniach

Reklamné kampane môžu vyzerať rôzne. Zatiaľ čo niekedy sú rýdzo off-line, v posledných mesiacoch sa prenášajú do online sveta, pretože práve tu dominujú menší aj väčší hráči na trhu. Ak sa rozhodnete pre druhú alternatívu, pravdepodobne zvážite PPC reklamu, kedy budete platiť iba za kliknutie na vašu webovú stránku. Než sa však pustíte do nastavovania propagácie, odpovedzte si na niekoľko otázok, kedy odpovede na ne môžu mať na výslednej efektivite a výkonnosti veľký vplyv.

Máte dostatok trpezlivosti na vyhodnocovanie kampaní?

PPC reklama patrí k najsilnejším marketingovým nástrojom na trhu. Nikde sa však nepíše, že sú zároveň samo spásne alebo že obsahujú nejakú zázračnú formulu, ktorá by vás doslova a do písmena spasila. Reklamy, aby ste z nich ťažili potrebné zisky, musia byť dostatočne efektívne. A to zaistíte len v prípade, že ich budete pravidelne optimalizovať a vyhodnocovať.

Po prvých dvoch týždňoch sa preto pustite do prvej optimalizácie a následne pokračujte. Zisťujte, aká je zákazníkova cesta, či je konečnej konverzii dochádza a ak áno, tak za ako dlho. Aj keď sa to môže javiť ako vysoko náročné, je to potrebné. Preto si sami sebe položte otázku, či skutočne máte dostatok trpezlivosti.

Nie je vaša reklama príliš všeobecná?

PPC reklama vám ponúka možnosť presne zacieliť na vašu cieľovú skupinu. Preto sa snažte zasiahnuť presne tie, ktorému sú služby určené. Nebojte sa zacieliť podľa záujmov, ale aj podľa geografických údajov a ďalších špecifík.

Čím konkrétnejšie budete, tým viac predídete tomu, aby sa plytvalo prostriedkami. V ideálnom prípade ťažte z toho, čo už bolo vykonané. Pokiaľ zákazník prišiel na váš web a prejavil záujem o konkrétny produkt, oslovte ho reklamou na práve tento typ tovaru. S dátami, ktoré ste v minulosti získali, je možné naozaj dobre pracovať, tak s nimi pracujte.

Môže sa Vám ešte páčiť...