Otázky, ktoré si musíte zodpovedať, než si požičiate

Ak je vám osemnásť, ak ste občanom Slovenskej republiky, ktorý má trvalé bydlisko na území Slovenskej republiky, ak nie ste uvedení v registri dlžníkov Slovenskej republiky a ak ste pri žiadosti vyplnili všetko správne, riadne a pravdivo, nič nebráni tomu, aby vám pôžička bola schválená . V dnešnej dobe sú pôžičky na dennom poriadku, vo veľkej miere sa žiada o nebankové pôžičky, ktoré sú predsa len výhodnejšie ako tie bankové, ak si teda chcete požičať len niekoľko tisíc korún. Avšak aj u nebankových pôžičiek si musíte odpovedať na otázky, bez ktorých odpovedí by ste si požičať nemali. 

Otázky sú odvodené od desatora zodpovedného zadlžovanie, ktoré nájdete bežne na internete. Toto desatoro by si mal prečítať každý, kto o pôžičke hoci len uvažuje. My sme pre vás vybrali to najdôležitejšie, na čo je potrebné si odpovedať. 

Požičiavam si na zbytočnosti? 

Každý človek si musí sám zodpovedať na otázku, či si nepožičiava na zbytočnosti. Ak si chcete požičať na to, na čo si môžete v priebehu pár mesiacov našetriť, ale chcete to už teraz, preto si požičiavate, mali by ste dať od pôžičky ruky preč. Je to totiž zbytočnosť. Potom sa ľahko dostanete k druhej pôžičke, ktorá zrazu začne splácať prvý, potom si požičiate ďalšiu pôžičku, ktorá začne splácať druhú, a dostanete sa tak do kolobehu pôžičiek, z ktorého nie je tak jednoduché sa dostať von. 

Chcem peniazmi splatiť iné úvery? 

A ako sme spomenuli vyššie, je potrebné si zodpovedať na to, či si požičiavame na pôžičku, pretože ak si na pôžičku skutočne požičiavame, opäť by sme od toho mali ísť, pretože sa opäť z kolobehu pôžičiek nevymotáte. Ak nemáte na splácanie prvej pôžičky, skúste zamieriť s prosbou domov k rodičom – lepšie sa spláca rodine ako bankám. 

Som unáhlený? 

Ďalšou chybou, ktorej sa môžeme dopustiť, je tá, že si požičiame, bez toho aby sme to riadne premysleli. Ak si požičiavate unáhlene, ľahko môžete naletieť na tú najviac nevýhodnú pôžičku, ktorá existuje. Starostlivo si porovnajte pôžičky, ktoré na internete nájdete, a až potom sa rozhodnite. 

Môže sa Vám ešte páčiť...