Paríž láka nielen pamiatkami, ale aj fontánami s perlivú vodou

Cestovanie je v poslednej dobe skutočne obľúbenou činnosťou. Je nám otvorený celý svet, tak prečo to nevyužiť. Obľúbenou krajinou je napríklad Taliansko, ktoré je veľmi romantická. Na romantickú Paríž však ani zďaleka nedosahuje. Paríž je to najromantickejšie miesto na zemi. Mnoho ľudí sem jazdia už len z toho dôvodu, že tu môžu požiadať svoju vyvolenú o ruku. A samozrejme sa sem jazdia aj z dôvodu veľkého množstva pamiatok. Teraz sa však ľudia budú cestovať nielen za pamiatkami, ale aj za perlivú vodou.

Perlivá voda je tu všeobecne pomerne drahá a na uliciach bežne narazíte len na fontány s klasickou, čistou vodou. Ak ste však zástancami skôr tej perlivé vody, už za ňu v Paríži nebudete musieť utrácať. Toto najinovatívnejšie mesto Európy sa totiž rozhodlo do svojich ulíc zaviesť fontány s perlivú vodou.

Prečo sa fontány zavedú?

Samozrejme je to kvôli ľuďom, ktorí fontány využívajú. Práve tí by totiž ocenili fontány s perlivú vodou a majú ich teda mať. Ovšem druhým dôvodom je to, že sa zníži spotreba PET fliaš a Paríž sa tak stane opäť o trochu ekologickejšie.

Kde sa fontány s perlivú vodou zavedú?

Tieto fontány by sa mali zaviesť do všetkých dvadsať parížskych obvodov. Minimálne jedna taká fontána by mala byť v každom obvode.

Kto projekt podporuje?

Celý tento projekt je samozrejme veľmi podporovaný, a to hlavne dodávateľom vody pre francúzsku metropolu – spoločnosťou Eau de Paris. Práve táto spoločnosť sa dlhodobo snaží spoločnosti uľaviť a snažia sa ju odnaučiť návyku, aby si balenú vodu kupovali. Je to predsa len zásah do ich financií. S týmito fontánami by hneď mohli ušetriť.

Len pre zaujímavosť: Francúzom patrí ôsma priečka na rebríčku najväčšiu konzumentov vody na celom svete.

Bude perlivá voda alebo nie?

Je nutné uviesť všetko na správnu mieru a je potrebné poznamenať, či bude alebo nebude perlivá voda z fontán zadarmo. Áno, bude zdarma. Mohlo by sa tak skutočne uľaviť Francúzom a mohli by na vode ušetriť, ak skoncujú s návykom kupovať balenej vody.

Môže sa Vám ešte páčiť...