Päť športov, ktoré rýchlo zatočí s nahromadeným stresom a napätím

O tom, že je fyzická stránka človeka prepojená s jeho mysľou, vám nemusíme dlho rozprávať. Je to stará známa informácia, ktorú vedeli už tí, ktoré objavili písmo. O prvých prvkoch jogy sa vie už naozaj dlho, dozvedieť sa o nich môžeme napríklad zo staroindických spiske. Staroindickej spismi už dávno vedeli, ako je fyzická stránka a psychická stránka prepojená, moc dobre vedeli, že s pohybom je možné zahnať stres a nahromadené napätie v našom tele. Teraz je len otázkou, aké konkrétne športy so stresom a napätím zatočí tak rýchlo, že nestihneme ani mrknúť okom. 

Boot Camp 

Viete, čo je to Boot camp? Jedná sa o miesto, kde vás naučia vstávať tak, ako by ste mali, naučí vás tu akémusi režimu, vďaka ktorému už nebudete bývať v strese z toho, že nestíhate alebo že ste zaspali. V tomto kempe sa všetko odráža od základného výcviku mariňákov, vonkajšie tréningy zahŕňajú kľučky, klasické drepy aj ďalšie podobné cviky, ktoré nemáme zrovna v láske. 

box 

Všetok stres a negatívnu energiu skvele vyženieme z tela počas boxu. Box je skvelý spôsob, ako si vyčistiť hlavu. Navyše to nie je šport, za ktorým by ste museli ďaleko dochádzať, stačí si taký boxerský vrece kúpiť domov a môžete boxovať napríklad vonku na terase. 

power jóga 

Power joga nie je ako klasická joga, je to naopak veľmi svieže jóga, dynamická, rýchlejší. Počas tejto jogy sú prepojené prvky pilates a tiež aerobiku, počas cvičenia sa zvýši psychická odolnosť a tiež sa zlepší postava. Jogu si tak môžete rýchlo zamilovať. Power joga zrúti domnienky o tom, že joga je len nudné posedávanie s dlhým „Óm“. 

plávanie 

Stresu a nahromadeného napätia vás môže zbaviť aj plávanie. Počas tohto športu sa totiž ponoríte do hlbokej meditácie. Sústredenej plávanie je to, čo vám urobí v hlave obrovský poriadok. Nemusíte ani plávať extrémne dlho, stačí, keď budete plávať aj hodinu, hodinu a pol. 

Horolezectvo 

Hovorí sa, že keď stres sídli v našej hlave, musíme ho vyhnať adrenalínom. Počas adrenalínové činnosti nemyslíte na nič iné, než práve na to, že vám ide o život. Aj to je krása horolezectvo, aj horolezectvo vám teda môže vyhnať stres z tela i hlavy. 

Môže sa Vám ešte páčiť...