Plavba naprieč Stredomorím? To je, panečku, zážitok!

Mnoho ľudí ešte len zvažuje svoju dovolenku. Predsa len vyjsť si na dovolenku až v septembri alebo v októbri – to má svoje výhody. Vyhnete sa davom turistov a koniec koncov budú aj všetky pamiatky len a len pre vás. Ovšem ak túžite po nejaké zvláštne dovolenke, potom nejazdite na klasická miesta, ktoré veľmi dobre poznáme. Radšej sa vydajte niekam do neznáma! Napríklad do Stredomoria! 

V poslednej dobe sa stali veľmi populárne výlety loďou. U nás je využívame ako jednodňové výlety s rodinou, keď sa chceme na chvíľku odreagovať od detí – predsa len deti budú tak fascinované vodou a samotnú lodí, že podpichovať rodičia sa im rozhodne len tak nezachce. 

Avšak je nutné podotknúť, že je loď taky skvelý spôsob dovolenky. Rad z nás väčšinou volia cestovanie lietadlom alebo autobusom, ale čo takto cestovať loďou počas celej našej dovolenky? 

Je to vôbec možné? 

Dnes už existuje viacero spoločností, ktoré sa špecializujú na zájazdy v Stredomorí. Jedná sa o dovolenke na plavbe lode, kedy sa väčšinou ocitnete vďaka tejto plavbe hneď v niekoľkých krajinách sveta. Väčšinou sa dostanete na miesto nástupu letecky a odtiaľ už budete iba z lode spoznávať okolitý svet. 

Je to rozhodne fantastická dovolenka, ktorá sa len tak nevidí. Mnoho ľudí si myslí, že sa táto dovolenka radí k tým najdrahším, ale nie je to tak. Napríklad za osemnásť dní na mori, kedy o vás bude postarané ako po ubytovacie stránke, tak po tej jedálenský, kedy máte v cene zaplatený aj samotný rokov a sprievodca a iné ďalšie záležitosti, zaplatíte zhruba tridsať tisíc korún. 

Čo je obvykle v cene? 

V cene väčšinou býva nielen letecká doprava, ale tiež aj ďalšie iné transfery, ktoré vás dopraví z letiska do prístavu a potom zase z prístavu na letisko. Mimo to sú samozrejmosťou aj ubytovanie v kajutách, ďalej strava a samozrejme sú pre vás otvorené všetky atrakcie na lodi, teda väčšinou sa jedná o vírivky alebo o rôzne iné wellness či fitness. 

Môže sa Vám ešte páčiť...