Podľa čoho vybrať ideálny slnečné okuliare?

Vybrať ideálny a slušivé slnečné okuliare, ktoré budú zároveň aj dokonalú a spoľahlivou ochranou nášho zraku pred škodlivým slnečným žiarením nie je práve jednoduché. Na trhu sa skvelých modelov nachádza celá kopa. Aby ste výberom nestrávili celé leto a nakoniec zostali bez tohto módneho doplnku, prezradíme vám, čo vám pri výbere bezpochyby poradia.

Váš tvar tváre ako najväčší pomocník

Premýšľate nad tým, aké okuliare vám pristanú? Najväčším pomocníkom je bezpochyby tvár, ktorý môžeme rozdeliť na štyri typy, a to na oválnu tvár, guľatý, hranatý a trojuholníkový tvár. Za výhercu či šťastlivcov sa môžete označiť, ak ste majiteľom oválne tváre. Hovoríme totiž o najviac univerzálnom tvaru, ktorému pristane prakticky všetky druhy okuliarov. V ostatných prípadoch platí, že sa musíte snažiť rozbiť svoju tvár. Čiže ak ste majiteľom okrúhleho, sedieť vám budú skôr hranaté modely. Ak sa chválite skôr hranatou tvárou, sú pre vás určené okrúhle slnečné okuliare.

Certifikácia pre spoľahlivú ochranu

Aj keď dnes berie väčšina ľudí slnečné okuliare za módny doplnok, ktorý doladí outfit, predovšetkým hovoríme o ochrane očí. Ako už bolo spomenuté, slniečko vyžaruje nebezpečné UV žiarenie, ktoré môže naše oči nenávratne poškodiť. Preto sa pri výbere informujte o tom, či okuliare vlastné UV filter a či majú aj certifikáciu EEC. Tá je totiž akousi garanciou toho, že je daný produkt schopný pohlcovať UV žiarenie a že tak ponúka dostatočnú ochranu.

Materiál rozhoduje o komforte i životnosti

Dnes narazíte skôr na tradičné plastové slnečné okuliare, ale nie je to podmienkou. Módne doplnky sa vyrába aj z úplne iných materiálov, konkrétne napríklad z plastu alebo kovu. Materiál rozhoduje o komforte i životnosti okuliarov. Vplyv majú na odolnosť i hmotnosť.

Môže sa Vám ešte páčiť...