Podľa čoho vybrať poštovú schránku?

Poštová schránka je súčasťou každej domácnosti rovnako ako dverové kľučky. Nemusí ísť o drahú záležitosť, za tú najklasickejšiu poštovú schránku zaplatíte do jedného tisíca korún. Existujú ale aj monumentálne, moderne vyzerajúce schránky, a tie už stoja o niečo viac. Nie je výnimkou, že za takú schránku zaplatíte pokojne aj niekoľko tisíc korún. Pri výbere poštovej schránky ale dbajte nielen na jej vzhľad. Poštová schránka by mala byť hlavne praktická.

Spôsob vhadzovania a vyberania pošty

Toto je prvé hľadisko, na ktoré by ste sa mali zamerať. Je dobré, keď má vaša poštová schránka zaistený miesto na vhod sklopnou časťou, ktorá zabráni tomu, aby jej obsah zvlhol v dôsledku prudkého dažďa. Zamerajte sa tiež na to, aby sa vaša schránka pohodlne otvárala, pretože keď nebudete mať dostatok priestoru na otvorenie jej dvierok – alebo ak bude mať schránka na vybratie pošty iba malú škvírku – nebude sa vám chcieť ju kontrolovať. A môžete prepásnuť dôležitú výzvu od úradu.

Materiál poštovej schránky

Pri výbere je dôležitý samotný materiál poštovej schránky, pretože ten je dôležitý z hľadiska životnosti schránky. Môže byť ale aj estetickou záležitosťou. Obľúbené sú hliníkové poštové schránky, pretože hliník nepodlieha korózii, a navyše je veľmi ľahký. Oceľ sa na schránky tiež používa, mala by byť ale ošetrená proti korózii. Drevené schránky je potrebné chrániť pred vplyvmi počasia, pretože dážď či slnko sa nielen prejavia na vzhľade schránky, ale aj na jej životnosti. Ďalšie obľúbené sú nerezové poštové schránky.

Spôsob uchytenia

Možno už samotná charakteristika vašej stavby vám napovie. Často sa schránka inštaluje do vstupných dverí. Pokiaľ sú ale vstupné dvere až za bránkou, budete musieť zvoliť iný spôsob – napríklad schránku, ktorá môže byť zavesená na túto bránku, plot, stenu alebo čokoľvek iné. V niektorých prípadoch budete uprednostňovať schránku, ktorú je možné zapustiť do steny. Ich výhodou je to, že môžu stáť kdekoľvek na našom pozemku.

Môže sa Vám ešte páčiť...