Podnikateľky, ktoré sa radia k tým najvplyvnejším Slovenkám

Svet podnikania bol ešte donedávna otvorený len mužom. Bola to škoda – veď aj ženy majú právo robiť to, čo ich baví. Našťastie svet podnikania je dneska otvorený úplne všetkým. Ženy sa do podnikania ženou skutočne po hlave, nebojí sa, sú odhodlané vybudovať veľký biznis. Je to len dobre, pretože ženy už dávno nepatrí len k platni. Nemôžeme sa teda čudovať tak veľkému počtu podnikateliek, ktoré sa uchytili v rebríčku tých najvplyvnejších žien v Česku. Poďme sa s nimi zoznámiť. 

Rebríček tých najvplyvnejších žien Českej republiky aktuálne priniesol časopis Forbes, ktorý nedávno zostavil aj rebríček tých najbohatších Čechov. V tomto rebríčku najvplyvnejších žien nájdeme mnohé známe, ale taky i neznáme tváre. Napodiv sa v tomto rebríčku vyskytuje strašne málo političiek. Podnikateliek je tu však hojne, preto sa poďme s tými najzaujímavejšími hneď teraz zoznámiť. 

  • Jaroslava Valová

Ak zariaďujete svoje bývanie, určite sa vydáte aj do obchodov značky SIKO Kúpeľne. Nájdete tu kompletné zariadenie do kúpeľní, ktoré je vždy podľa módnych trendov. Zakladateľka a bývala majiteľka tohto podniku – Jaroslava Valová – sa tak vďaka tejto firme dostala medzi stovku najvplyvnejších žien Česka. Nájdeme ju konkrétne na dvadsiate piate pozícii, čo je skvelé! Dneska však túto firmu, ktorá má ročný obrat skoro tri miliardy korún, nevlastný – odovzdala ju deťom, ale doteraz im pomáha s riadením celého tohto veľkého podniku. 

  • Renata Baierová

Medzi stovkou najvplyvnejších žien Českej republiky nájdeme aj Renátu Baierovou, ktorá sa uchytila na osemdesiaty pozíciu. Je majiteľkou najväčší franšízy v Českej republike, ktorá má ročné tržby cez dve miliardy korún. Tou franšízy je MCD Baierová, s. R. O. 

  • Eva Štěpánková

Tesne pred deväťdesiatimi priečkou sa umiestnila majiteľka tradičnej českej kozmetickej firmy Ryor – pani Eva Štěpánková. Táto tradičná česká kozmetická firma má ročný obraty okolo dvoch stoviek miliónov korún. 

Môže sa Vám ešte páčiť...