Ako pohnúť s váhou, keď kilá nejdú dole?

Keď letné plavková sezóna klope na dvere, drvivá väčšina žien sa snaží schudnúť. Lenže nie každej žene to ide. Mnohým to robí veľký problém. Aj keď cvičí, tak nevidí žiadne výsledky. Je však pravdou, že ak človek chce dosiahnuť svoje vysnívané postavy, tak musí zmeniť svoj jedálniček. Nie nadarmo sa hovorí, že sme to, čo jeme. Pokiaľ sa vám teda váha zastavila, môže byť problém práve v stravovaní a vo vašich stravovacích návykoch. Alebo že by bola na vine vaša závislosť na sladkom?

V každom prípade prinášame niekoľko tipov, ako konečne pohnúť s váhou, pokiaľ kilá nejdú dole. Verte, nie je to tak nemožné, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Vyskúšajte naše osvedčené tipy.

Začnite si zapisovať to, čo počas dňa zjete

Takto aspoň zistíte, čo môže byť na vine, čo môže za neklesajúca čísla na váhe. Pokiaľ si budete zapisovať to, čo za deň zjete (existujú na to dokonca aplikácie), potom začnete obmedzovať to, čo by ste jesť nemali, čo ste si dopriali, ale nemali ste.

Doprajte si dostatok bielkovín

Ak chcete schudnúť, mali by ste jesť kvalitne, pestro a zdravo. Odporúčame jesť hlavne veľa bielkovín, ktoré sú pri budovaní postavy veľmi dôležité. Bielkoviny nájdete napríklad v miešaných vajíčcích, v rybe alebo napríklad v mliečnych výrobkoch.

Dostatočne pite, ale nie alkohol

Ak chcete schudnúť, vyhýbajte sa alkoholu. Alkohol spôsobuje nárast tukovej hmoty, a to hlavne v oblasti brucha. Radšej sa mu teda vyhýbajte a pite vodu z kohútika, ktorú občas môžete vymeniť za fresh nápoje, smoothie alebo prípadne bylinkové či iné čaju. Dodržiavať pitný režim je dôležité, nemyslí sa tým však pitie alkoholických nápojov, na ktorých sa stávajú ľudia závislí.

Dostatočne spite

Nikto ešte neschudol tým, že nespal. Spánok je pre ľudský organizmus dôležitý, človek si tak odpočinie a telo zregeneruje. Spánok sa na chudnutie podieľa naozaj veľmi.

Žiadne stresy

Máte veľa práce alebo dokonca trpíte workoholizmom? To telu určite tiež neprospieva a je dobré to rýchlo liečiť, prípadne sa vyhnúť, ak to je to v ľahkej forme.

Môže sa Vám ešte páčiť...