Potraviny, vďaka ktorým omladnete

Prebudili ste sa a opäť ste na svojej tvári našli o jednu alebo viac vrások viac? Najčastejšie sa vrásky vyskytujú v okolí očí, úst a tiež okolo nosa a na čele. Sú známkami starnutia, ktorému sa bohužiaľ nevyhneme. Ak patríte k ľuďom, ktorí nie sú práve nadšení z pribúdajúcich vrások na čele, určite vás poteší, že existuje niekoľko potravín, vďaka ktorým môžete nielen omladnúť, ale vďaka ktorým bude vaša pleť doslova žiariť!

Ženy si potrpia na to, aby ich pleť bola naozaj dokonalá. Chcú mať pleť krásne vyživenú, svieži a fit. Sú schopné minúť aj desaťtisíce za krémy a za podobné produkty, ktoré im sľubujú, že je zachovajú dlho mladých. Namiesto mastičiek by však ženy mali konzumovať skôr potraviny, ktoré sú zaručenějším liekom na vrásky a iné prejavy starnutia, ktoré sa objavujú na pleti.

Skúste to s marhuľami

K potravinám, ktoré zaháňa vrásky, ktoré omladzujú a tiež vďaka ktorým je pleť rozžiarená, patrí napríklad marhule. Marhule sú ovocie, ktoré ešte teraz zastihnete na pultoch obchodov – mnohí ľudia dokonca marhule pestovali a teraz ich majú plné debny a škatule. Marhule sú ovocie, ktoré pomáha pleť hydratovať. Obsahujú aj vitamín C, ktorý tvorí kolagén, vďaka čom je pleť pevnejšia a krajšie na prvý pohľad.

Sú skvelými bojovníkmi proti starnutiu, sú to antioxidanty a bojujú proti voľným radikálom. Okrem toho obnovujú bunky.

Ovsené vločky nielen na raňajky

V poslednej dobe sú ovsené vločky veľmi riešené tému. Kým niektorí tvrdia, že veľmi škodí, iní sú toho názoru, že je to niečo skvelé, čo môže človek konzumovať. V skutočnosti sú ovsené vločky skvelým pomocníkom v boji proti starnutiu. Pomáhajú predchádzať poškodeniu kožných buniek, tiež upokojujú podráždenie kože. Navyše pomáhajú udržiavať nízku hladinu cukru v krvi, a to vďaka nízkemu glykemickému indexu.

Hovädzie mäso pre krásnu pleť

Vegetariáni pravdepodobne nebudú nadšení, keď sa dozvie, že aj hovädzie mäso podporuje našu pleť v regenerácii. Chudé hovädzie mäso obsahuje potrebné bielkoviny a kolagén, ktorý je pre pevnosť a taky pružnosť pokožky nenahraditeľnosť.

Môže sa Vám ešte páčiť...