Potraviny, vďaka ktorým zmizne nepekné kruhy pod očami

Ženy sa každé ráno snaží o to, aby zamaskovali nepríjemné kruhy pod očami, ktoré sú naozaj veľa viditeľné a ktoré značí prebdenú noc. V prípade, že nemajú korektor alebo rozjasňovač, majú veľký problém. Obyčajný make-up im efektívne nezakryje modré kruhy pod očami, ktoré im kazia celkový look. Našťastie existujú potraviny, ktoré s kruhmi pod očami úspešné bojujú. Viete, aké potraviny to sú? Aké potraviny rýchlo a efektívne zničí nepekné kruhy pod očami? 

Uhorky ako vždy efektívny pomocník 

Kto by nepoznal prikladanie uhoriek na oči, prípadne pod oči. Jedná sa notoricky známy trik, ktorý by mala raz za čas aplikovať každá žena, ktorú trápia kruhy pod očami. Uhorka ako taký má vysoký podiel vody ukrytý v sebe, hydratuje teda jemnú kožu okolo očí. Okrem toho má v sebe mnoho vitamínu K, ktorý je známy svojimi protizápalovými účinkami. Naviac vitamín K dokáže eliminovať farebné nerovnosti pleti. 

Surové zemiaky taky pomáhajú 

Až budete variť obed, urobte si chvíľku na seba čas. Než sa vám uvarí zemiaky, dajte si plátky surových zemiakov na oči a pod oči. Keďže vydrží dlhšie studená, je trochu efektívnejším pomocníkom v boji proti kruhom pod očami ako uhorka. Vďaka svojej dlhej studenosti dokáže tiež eliminovať opuchy, a to sa tiež niekedy hodí. 

Petržlen ako pomocník plný vitamínu C 

Aj keď sa vám to môže zdať na hlavu, petržlen je ďalším pomocníkom v rade, ktorý úspešne bojuje proti kruhom pod očami. Stačí, keď si ho rozmixujete s horúcou vodou, potom ho necháte vychladnúť a následne ho nanesiete hubkou pod oči, pokojne aj na make-up. 

Obľúbené avokádo 

Obľúbené avokádo nie je skvelé len do nátierok alebo na vajíčka, ale je tiež skvelým pomocníkom v boji proti kruhom pod očami. Krásne hydratuje pleť, pleť zbavuje suchosti a okolie okolo očí zbaví zmodralých kruhov. 

Môže sa Vám ešte páčiť...