Použiť obrus alebo stačí len prestieranie? Viete, kedy použiť aký bytový textil?

Najmä v moderných domácnostiach sa s obrusmi už veľmi nestretnete. Mnoho ľudí sa domnieva, že obrusy sa už nenosia, avšak na prestieranie nedajú v mnohých prípadoch dopustiť. V skutočnosti by nemali dopustiť ani na obrusy, ktoré síce nemusia mať na stole neustále, ale sú chvíle, keď je obrus potrebný. Napríklad hovoríme o mimoriadnych príležitostiach, pri ktorých nie je dobré, keď stôl zostane takzvane „holý“.

Určite vždy chcete obedovať vkusne. Aj preto pod tanier dávate aspoň prestieranie, keď nie ste zástancom obrusu. Ako ale bolo spomenuté, sú okamihy, kedy by ste obrus mali vytiahnuť. Kedy po tomto bytovom textile teda siahnuť?

Slávnostná večera, obedy či raňajky. K nim obrus patrí

Ako už bolo viackrát spomenuté, obrus by mal byť súčasťou stolov vo chvíli, keď hovoríme o mimoriadnej udalosti alebo o slávnostnej večeri, obede alebo raňajkách. Keď stolujete pri mimoriadnej príležitosti, stôl by mal byť skutočne pekne ozdobený a prestieranie v tomto prípade nie je dostačujúce.

Obrus ​​samozrejme nemusí byť nijako výrazný. Môže byť moderný a jednofarebný. Všetko by napokon malo ladiť do nejakého tónu, od ktorého sa odrazíte aj pri výbere obrúskov. Keď už sme pri servítkach – odporúčame žmurknúť na internet a obrúsky podľa nejakého návodu zložiť do zaujímavého tvaru. Dodá to slávnostnú tabuľu šmrnc!

Obrusy súčasťou aj romantických večerí

Kedy by ste sa tiež nemali uspokojiť len s prestieraním, tak sú jednoznačne aj romantické večere. Pri týchto udalostiach by ste mali siahnuť hlavne po krajkovom obruse, ktorý je doslova synonymom romantiky. Aj keď sú možno moderné trendy trochu inde, krajové obrusy sa na romantickú večeru viac než hodia. A zas tak nemoderní naozaj nie sú.

Tiež sú pre túto udalosť vhodné aj obrusy s paspulou, azúrou alebo s mašľou či rôznymi výšivkami. Vyšité geometrické tvary tiež nemusia byť úplne na škodu.

Môže sa Vám ešte páčiť...