Poznáte talianske Gargano?

Taliansko je každým rokom veľmi obľúbená. Jazdia sem veľa turistov, ktorí sú priamo nadšenie do tejto krásnej krajiny s tak krásnym morom a ešte krajšími pamiatkami. Je však nutné podotknúť, že Taliansko je obľúbená len na určitých miestach. Najradšej sa jazdí do rôznych morských oblastí, niektorí jazdia hlavne do Benátok alebo napríklad do Ríma, ale čo takto zamieriť do talianskeho Gargana?

Talianske Gargano leží v južnej časti rovnomenného polostrova. Práve tento polostrov patrí k tým najkrajším miestam celého Talianska, napriek tomu nie je ani zďaleka tak hojne navštevovaný, ako práve iné miesta v tejto veľmi krásne, hoci ekonomicky zadlženej krajine. Gargano je známe hlavne vďaka svojim bielym domom, ktoré pri svitaní krásne zružovie.

Informácie o tunajšom kraji:

Táto oblasť bola veľmi známa hlavne svojou chudobou, pretože by ste tu asi nenašli nejaký priemysel. Neviedlo sa tu dokonca ani poľnohospodárstvo, ktorému sa darí takmer všade. Čím sa však táto oblasť mohla pýšiť, tak bolo krásne more a veľmi čistá príroda. Mimo to je tu taký zvláštny, nadmerne čistý vzduch, ktorý len tak niekde nie je. Jediné, čomu sa tu darilo, tak boli olivy alebo rybolov. Ani majitelia dole na kameň si neprišli na zlé výsledky zakaždým.

Keďže je tu však tak krásna príroda a tak krásne more, stala sa z Gargana veľmi obľúbená turistická oblasť, aj keď konkrétne Česi k nej nemajú zrovna blízko. Vďaka turistickému ruchu tu vznikol dokonca aj park, konkrétne zalesnený národný park zvaný Forestry Umbra, vďaka ktorému táto pláž dostala modrú vlajku za čistotu a taky za dodržiavanie ekonomických noriem.

Neubytujte sa v hoteloch, ale v kempoch!

Toto miesto je krásne aj pre aktívnu dovolenku, pretože miesto hotela sa tu môžete ubytovať v kempe, ktoré sú uprostred olivových hájov, ktorá uchváti aj tých, ktorí olivy absolútne neznáša. Táto prírodná oblasť je oveľa obľúbenejšie pre ubytovanie, pretože betónové múry jenom kazí celkový prírodný efekt tejto krásnej čistej oblasti.

Medzi olivovými hájmi sa nachádza buď klasické stany, alebo dokonca aj karavany či bungalovy. Na mnohých miestach nájdete dokonca aj provizórne apartmány. Tieto možnosti ubytovania sú hlavne cenovo veľmi prijateľné, preto by bola chyba je nevyžít.

Môže sa Vám ešte páčiť...