Práca s energiou ako súčasť bežného dňa

Cítite sa unavení a ťažko hľadáte motiváciu na každodenné činnosti? Práca s energiou vám pomôže nájsť pevnú pôdu pod nohami. Tieto postupy sa hodia na každý deň, ale najmä aj na obdobie choroby.

Každý deň vedomá chvíľka

Odložte svoj telefónny prístroj a snažte sa naň aspoň pol hodiny nepozerať. Chvíľu nechajte sociálne siete, nech si žijú svojim vlastným životom bez vás. Venujte sa manuálnej činnosti – zameťte domov, vypratajte umývačku, upracte jeden šuplík v niektorej zo skríň. Potom sa môžete vrhnúť na prácu s energiou.

Nájdite si pokojný kút

Môžete sa na chvíľu položiť do postele a prikryť sa. Je potrebné, aby vám bolo teplo a príjemne. Potom sa do toho môžete pustiť.

Zvládnete to aj bez meditačnej hudby

Na prácu s energiou sa odporúča v miestnosti zapnúť pokojnú meditačnú hudbu. Pomôže vám sa sústrediť a navodí príjemnú atmosféru. Samozrejme to ale nie je nutnosťou. Pustiť si môžete napríklad niektoré z videí na streamovacej platforme YouTube, ktoré nesú názov „raise vibration“.

Predstavte si silný strom

Ako prvé v ľahu nechajte svoje myšlienky plynúť a predstavte si seba samého na mieste, ktoré vám bude príjemné. Ste na ňom vy a veľký, silný strom. Vy k stromu pristúpite a požiadate ho o energiu. Následne si budete predstavovať, ako sa o strom opriete a je vám dovolené pocítiť jeho energiu vo svojom tele.

S pozornosťou najďalej dôjdeš

Keď si budete denne dopriať vedomú prácu s energiou, podarí sa vám eliminovať energeticky slabé obdobia. Jednoducho bude menej dní, kedy budete bez energie. Možno zistíte, že netrpíte tak často na prechladnutie alebo drobné úrazy, ktoré sú spojené s vyčerpaním a následnou nepozornosťou. S pozornosťou a cvičením s energiou sa vám podarí preklenúť zložitejšie životné obdobie.

Predstavujte si miesta, kde môžete načerpať energiu. Vedome do svojho tela dostávajte silu, ktorú potrebujete.

Môže sa Vám ešte páčiť...