Pravidlá, podľa ktorých si vybrať ideálny sako

Sako je bezpochyby kúsok, ktorý sa radí k nadčasovým a nestarnúcim. Ak patríte k ľuďom, ktorí sako radi nosia, rozhodne by ste ho mali mať vo svojom šatníku v niekoľkých prevedeniach. Samozrejme nie každé sako svojim strihom sadne, ale našťastie existuje niekoľko pravidiel, podľa ktorých, keď sa budete riadiť, vždy vyberiete ideálne sako, ktoré vám bude perfektne sadnúť a ktoré vám bude ako keby ušité na mieru.

Aj keď sa už zmienilo, že saká môžete kúpiť vkusné a na mieru vďaka niekoľkým pravidlám, mnohé ženy nevedia, že si môžu sako kúpiť takto ľahko. A tak sa radšej sakám vyhýbajú. Je to však škoda, pretože sako pristane každej žene, nech už má postavu športové, chlapčenskú, do hrušky alebo podľa mier modelky.

Ak sa konečne chcete prestať báť tohto elegantného a naozaj nádherného kúsku, poradíme vám, podľa akých pravidiel sa držať, ako si také ideálne sako kúpiť.

Keď neviete čoby, stavte na šedú

Páči sa vám v obchodoch viacero sák a nie ste si istá tým, aké sako je vhodné vziať, aké vám bude sedieť alebo aké si doslova zamilujete na prvý pohľad? Odporúčame staviť na šedú farbu, pretože šedá je farba, ktorá sa nosí a nosiť sa bude. Navyše vkusné sivé sako možno skombinovať prakticky s čímkoľvek a je možné si ho vziať vlastne kamkoľvek – môžete si ho skombinovať s nohavicami a vziať do divadla, tiež si ho môžete vziať s košeľou do kancelárie alebo na rande k džínsom.

Nad kockami neváhajte

Ak sa budete rozmýšľať nad tým, aké sako si so sebou vziať domov, rozhodne by ste nemali váhať či uvažovať nad kockovaným sakom. Kocky sú v móde a pravdepodobne už z módy nikdy nevyjdú. Či už siahnete po kockovanom saku v krátkom vyhotovení alebo po saku v predĺženej dĺžke, v každom prípade nešliapnete vedľa.

Čierna je klasika

Nie ste na výraznejšie odtiene alebo na zaujímavé vzory? Potom siahnite po čiernej klasike, ktorá je vždy tou najlepšou a ideálnou voľbou.

Môže sa Vám ešte páčiť...