Prečo je bambusový textil BIO a EKO?

Obľúbený materiál pre luxusné uteráky, osušky a dámske župany je známy svojimi prirodzenými antialergénnymi vlastnosťami. Bambusové vlákno ale skrýva oveľa viac zaujímavých faktov, ktoré musíte poznať. Poďte sa s nami pozrieť na to, čo ste o tomto materiáli možno doteraz nevedeli. Ideme na to!

BIO vlákno, od prírody

Pokiaľ dbáte na to, čo si do svojej domácnosti púšťate, tu máte istotu dobrého výberu. Pri pestovaní bambusu sa nepoužíva žiadnych chemikálií. Bambusové župany, uteráky a osušky sú teda vždy v BIO kvalite. Chemikálie sa nepoužívajú ani pri výrobe týchto uterákov. Možno tak povedať, že volíte skutočne dobre a nezaťažujete planétu ďalšími chemickými prostriedkami. Pri pestovaní bambusu nie je potreba hnojív ani pesticídov.

Rozložiteľné vlákno

Čo sa deje s textilom, ktorý prestane človeku slúžiť, už asi všetci vieme. Nekonečné hory textilu, ktorý sa nerozkladá ani po mnohých rokoch, sa kopia v mnohých rozvojových krajinách. To pri bambuse rozhodne nehrozí. Tento materiál totiž prežije iba v nepriedušnom plastovom obale, v inom prípade je stopercentne rozložiteľný.

Ekonomické pestovanie

Zatiaľ čo na pestovanie bavlny sú potrebné veľké lány polí, u bambusu sa jedná o efektívnejší spôsob pestovania. Na jednom akro pôdy, čo je plocha, ktorú obrobí jeden roľník za jeden deň, vyrastie desaťkrát viac bambusu ako v prípade bavlny. Pestovanie tiež spotrebuje menej vody ako bavlna.

Pandám nič neberiete

V prípade, že sa rozhodnete pre bambusový materiál, sa nemusíte obávať, že by ste brali od úst jedlo pandám. Tento druh bambusu, ktorý sa používa na výrobu textilu, totiž pandy nekonzumujú. Ide o iný druh, než na ktorom si tieto krásne zvieratá s chuťou pochutnávajú.

Hypoalergénne bambusové vlákno je vhodné aj pre alergikov. Prirodzene odpudzuje nečistoty a oveľa menej sa špiní. Na jeho vypranie tiež nepotrebujete také vysoké teploty ako v prípade bavlny.

Môže sa Vám ešte páčiť...