Prečo by ste mali vyraziť do Senegalu?

Senegal je pre Čechov stále relatívne neznámou destináciou, málokto by dokonca Senegal dokázať ukázať na mape. Veľa ľudí si dokonca myslí, že Senegal nemá čo ponúknuť. To sú však na omyle. 

Žiadne preplnené pláže 

Ak ste z Európy zvyknutí na pláže plné davov, Senegal vás prekvapí. Senegal je stále ešte na začiatku svojho turistického rozvoja, čo pre veľa turistov, otrávených z rušných destinácií, značí vzácny pokoj. Turistických lokalít Senegal ponúka hneď niekoľko, ale pravdepodobne najväčšej obľube sa tešia oblasť Petite Côte. Odtiaľ to turisti nemajú ďaleko do Dakaru a zároveň si tu môžu užiť ničím nerušený pobyt v hotelových rezortoch. Pláže sú tu rozľahlé a miesta je na nich dostatok, takže sa nemusíte báť, že to tu bude „hlava na hlave“. 

Plávanie v ružovom jazere 

V Senegale sa nachádza jazero s názvom Lac Rose či Lake RETB. Do češtiny to prekladáme ako Ružové jazero a môžete si byť istí, že názov neklame. Jazero dokáže byť naozaj ružové, avšak aby to malo nejaký háčik, nie je tomu tak vždy. Záleží na veľa faktorov, ako napríklad ročnom období a slnečných lúčoch. V jazere sa ťaží soľ a za farbu môžeme byť vďační druhu rias, ktoré vo vode žijú. Ak teda budete mať šťastie, môžete sa pochváliť fotkou v ružovom jazere. 

lesy baobabov 

Ak vás už pohľady na palmy nebaví, máte ďalší dôvod vycestovať do Senegalu. Nachádza sa tu totiž rozľahlé lesy iných exotických stromov – dych vyrážajúcich baobabov. Napríklad v Keni sú baobaby vcelku vzácne, ale v Senegale ich pohromade môžete vidieť tisíce. Možno budete mať šťastie a narazíte aj na nejaký vyvrátený Baobab a naskytne sa vám tak príležitosť nahliadnuť aj do vnútra týchto majestátnych stromov. 

Senegal toho ponúka oveľa viac, napríklad príjemnú klímu, sympatickú kultúru, ostrov otrokov a prírodnú rezerváciu. 

Môže sa Vám ešte páčiť...