Prečo deťom z šatníka vymizli farby?

Pre dievčatká ružové a chlapci zásadne v modrej. Ešte pár rokov späť to bolo poznávacie znamenie všetkých detičiek. Dnes frčí unylý rovnošata v neutrálnych farbách a nebyť taštičky s jednorožcom alebo plastového bagru, sú všetky deti na chlp rovnaké. Prečo? Pretože tak velia trendy.

Len béžová to môže byť

Dnešná doba je zvláštna. Všetko sa halí do béžovej, krémovej a šedej. Ak už chce človek trochu rozmarnosti, zaobstará si jeden prvok vo výraznej a kontrastnej farbe. Obľúbená je sýto červená, ružová, kráľovská modrá, kanárikovo žltá, tmavo fialová alebo petrolejová. Týka sa to interiérov aj šatníka. Dôvod je prostý. Pokiaľ s farbami príliš neexperimentujete, len ťažko šliapnete pri kombinovaní vedľa a vždy budete vyzerať štýlovo a nadčasovo. Nehovoriac o fotkách, ktoré budia dojem zladenia do posledného detailu.

Stačí sa inšpirovať na Instagrame, kde je používateľov, ktorí idú týmto smerom, nespočet. Všetko je premyslené a dotiahnuté k dokonalosti, nič neruší a pôsobí až luxusne. Väčšina takýchto farieb sa ku všetkému hodí na experimentovanie s čím ďalej obľúbenejšími filtrami. Bohužiaľ nejde len o samotné oblečenie, ale aj výbavičku. Béžové perinky, horčicové koberce, krémová hrkálka ak tomu všetkému kočík, ktorý nesmie farebne vybočovať. Ocenia ale túto hru na efekt tí, ktorých sa to skutočne týka? Nie, deťom je táto súťaživosť úplne jedno. A v krajnom prípade im môže aj ublížiť.

Detský svet

Deti farby milujú. Sú nadšené zo všetkého farebného, ​​trblietavého, blýskavého a bláznivého. Nezáleží im na to, či im legíny ladia so svetrom, či vzor na pančucháčoch padne k nákrčníku. Pokiaľ sa im páči nejaký kúsok, chcú ho mať a ukázať sa v ňom. To je detská prirodzenosť.

Ak im ich budete odopierať, môžu prísť o značnú časť svojej fantázie a predstavivosti, preskočíte u nich podstatný blok vývoja, kedy si samy určujú, čo si vezmú na seba, kedy sa rozhodujú a volia medzi rôznymi alternatívami. Pochopiteľne sa to neprejaví hneď, pretože deti nasledujú svojich rodičov a dôverujú im, ale drobné nuansy a odchýlky sa môžu časom objaviť. Zabudnite na štýl a dajte šancu ohňostroju farieb.

Môže sa Vám ešte páčiť...