Prečo ísť na dovolenku k Lago di Garda?

Jazero Lago di Garda je najväčším talianskym jazerom, ktoré vás uchváti a oslní vo všetkých smeroch. Máte radi opaľovanie sa na pláži, ale radi by ste tento odpočinok preložili horskými túrami s fantastickými vyhliadkami? Ak áno, tak práve pre vás je ideálnou voľbou dovolenka strávená v tomto kúzelnom talianskom prostredí.

Aktívna dovolenka – žiadny problém

Milovníci športu si tu prídu na svoje. Máte radi vysokohorskú turistiku alebo sa radšej necháte na najvyššiu horu v okolí, Monte Baldo, vyviesť lanovkou a podniknete pohodovú túru po vrstevnici s okúzľujúcimi výhľadmi do údolia na jazero Garda? Lago di Garda a jeho okolie je tiež veľmi známe svojou rozmanitosťou cyklotrás. Od veľmi jednoduchých kratších výletov, cez náročné horské stúpania, po extrémne zjazdové trate.

Láka vás horolezectvo, ale nie ste si istí, či to zvládnete? Práve pre vás sú tu „via ferraty“. Takzvaná zaistená cesta je cesta v náročnom horskom teréne, ktorá je vybavená istiacimi fixnými lanami, železnými stúpačkami, prípadne ďalšími umelými pomôckami. Cieľom takýchto úprav je zvýšenie bezpečnosti prechádzajúcich osôb a sprístupnenie terénu aj návštevníkom, ktorí nemajú skúsenosti s náročnými horolezeckými výstupmi. Via ferraty sú rozdelené podľa obtiažnosti a na tie jednoduchšie si môžete trúfnuť aj s deťmi, ktoré oživenie náročného stúpania určite ocenia.

Lago di Garda nám ale môže ponúknuť aj množstvo ďalších atraktívnych športových zážitkov. Chcete sa preletieť nad rozľahlým jazerom? Ideálnou voľbou je paragliding a zoskok z najvyššej hory týčiaci sa nad Gardou. Rovnako zaujímavý bude zážitok zvaný canyoning. Pri canyoningu zdolávate prekážky, ktoré pripravila horská rieka vo svojom koryte. V jednoduchosti by sa dalo povedať, že zlaňujete, brodíte sa, plávate v krásnych zákutiach, schádzate prírodné tobogány, skáčete do hlbokých tôní a prestupujete vodopádmi.

Lago di Garda vám má určite čo ponúknuť, nech už si dovolenku predstavujete akokoľvek.

Môže sa Vám ešte páčiť...