Prečo nechudnete pri diéte? Trebárs robíte niekoľko chýb

Mnohé ženy tak veľmi túžia po krásnej postave, že začnú chudnúť s pomocou diét. Niektoré ženy dokonca začnú jesť len citrusy, pretože to je náplň jednej z drastických diét, ktoré si osvojili hlavne celebrity. Drastickým diétam by sa však ženy mali vyhnúť oblúkom, pretože takéto drastické diéty majú negatívny vplyv na ľudské zdravie. Navyše ich následkom je takzvaný jo-jo efekt, v rámci ktorého sa kilogramy vrátia veľmi rýchlo späť, a to aj v trojnásobnom množstve. Na druhú stranu niektoré diéty nie sú zlé, niektoré dokonca telu prospievajú. Bohužiaľ pri niektorých diétach žena nemusí vidieť výsledky, aké by očakávala. Pokiaľ tiež nevidíte výsledky pri diéte, ktorú držíte, potom sa možno dopúšťate niekoľko chýb, ktoré vám zabraňujú schudnúť.

Možno ste večnú dietárky

Ako často sa púšťate do diét? Ak sa môžete označiť za takzvanú večnú dietárky, potom pravdepodobne je vaše telo zvyknuté na rôzne diéty a zmeny stravy či úpravy jedálnička. Ak skúšate do roka aj niekoľko diét, nemôžete očakávať, že vaše telo bude reagovať tak, že začne strácať tuky či kilogramy. Takto to skrátka nefunguje, bohužiaľ.

Ste neustále v strese

Ak patríte k ľuďom, ktorí sú stále v strese, potom sa nečudujte tomu, že nechudnete. Ono sa síce hovorí, že pri strese telo chudne, ale telo chudne iba vtedy, keď z dôvodu stresu nejete. Ale ani tomu sa nedá povedať, že je to zdravé chudnutie. Stres je väčšinou dôvodom, prečo kilogramy nestrácame a prečo navyše nestrácame ani centimetre v páse, ktoré idú zvyčajne dole ako prvý.

Nemáte dostatok spánku

Veľkým problémom tiež býva nedostatok spánku. Spánok bohužiaľ bráni chudnutie, nedochádza k uvoľňovaniu takzvaného leptínu, ktorý mozgu hovorí, že je človek sýty a že nie je potrebné jesť. Odborníci neodporúčajú spať kratšiu dobu ako šesť hodín, dochádza potom totiž k menšej produkty spomínaného hormónu a mozog telu hovorí, že je neustále čas jesť.

Môže sa Vám ešte páčiť...