Prečo sa ešte tento rok vydať do Benátok?

Nie ste milovníkov dlhých dovoleniek alebo nemáte čas stráviť desať dní pri mori? To neznamená, že tento rok musíte sedieť doma na gauči a obdivovať zahraničné krásy len z filmových snímok. Môžete sa niekam vydať napríklad len na víkend, aj počas víkendu toho možno vidieť toľko. Čo treba sa vydať do Benátok, ktoré sú krásne a romantické zároveň?

Ľudia majú Taliansku spätú s vysokými prirážkami za sedenie v reštauráciách a kaviarňach alebo s nezdvořilými nepríjemnými Italy. Ovšem Taliansko naozaj nie je len o tom, je tiež o zaujímavé architektúre a tunajších múzeách.

Ak nad Taliansku uvažujete, odporúčame sa tento rok vydať napríklad do Benátok. Práve spomínané Benátky sú celoročne veľmi atraktívne, ponúka vám naozaj veľa. Keď mu nad nimi stále uvažujete, vieme, prečo sa do Benátok tento rok rozhodne pozrieť.

Prečo sa tento rok pozrieť do Benátok?

  • Je to kúsok. Nemusíte letieť dlhé hodiny, poletíte sotva pár minút. Alebo môžete ísť autobusom či vlakom, avšak to už je trochu náročnejší spôsob cestovania. A keď budete v Benátkach, hneď za rohom je Verona – Verona budete zhruba za štyridsať minút, keď pôjdete vlakom.
  • Pôjdete na gondole. Aj keď to teda nie je tak romantické, ako si mnohí ľudia myslia, gondola k Benátkam patrí a nikde inde nezažijete jazdu na gondole s tou pravou talianskou atmosférou.
  • Preskúmate tunajšie ostrovy. Benátky sú rozložené na viac ako sto ostrovčekoch, ktoré spájajú len kanály a s mosty. Preskúmajte teda aspoň polovicu z ostrovčekov, najmä sa pozrite na ostrovy Torcello alebo Burano, ktoré nie sú tak zasiahnuté turistov.
  • Kvôli karnevalu sa do Benátok taky oplatí ísť. Tunajšie karneval masiek je naozaj jeden obrovský zážitok. Každým rokom priláka až tri milióny turistov. Každým rokom sa koná vo februári, ulice Benátok sú neskôr zaplnené maskami a kostýmami.

Môže sa Vám ešte páčiť...