Prečo zaobstarať gril s lávovými kameňmi?

Sezóna grilovanie je v plnom prúde. Niekto si svoj nový gril zakúpil hneď sa začiatkom leta, niektorí sa rozhodli kúpiť si gril až v priebehu leta, kedy im doslúžil ten, ktorý slúžil niekoľko uplynulých sezón. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa teraz v polovici leta rozhodli, že si nový gril zakúpi, poradíme vám, aký gril stojí za to. Nie každý gril je kvalitný a nie na každom sa griluje jedna radosť. Navyše aj vo svete grilovanie sú hity, ktoré sú obľúbenejšie než iné. Aktuálne sa na rebríčku najlepších a najobľúbenejších grilov nachádza grily s lávovými kameňmi. Otázkou je, prečo? 

Ako sme spomenuli, každá grilovacia sezóna si so sebou prinesie akési trendy, u ktorých sa očakáva, že budú trhať rekordy v obľúbenosti. Tým aktuálnym trendom sú grily s lávovými kameňmi, ktoré sú skutočne obľúbené, a to hneď z niekoľkých dôvodov. 

Prečo sú grily s lávovými kameňmi obľúbené? 

1) Sú vhodné pre vegetariánov 

Lávové kamene si zamilujú predovšetkým vegetariáni, ktorí milujú grilovanú šťavnatú zeleninu. Väčšina grilov sa zrovna nechváli šťavnatou zeleninou, ale naopak vysušenú zeleninou, ktorá navyše chutí po mäse, ktoré sa pripravovalo pred ňou. Lávové kamene sú šetrné k jedlu, ktoré sa na nich griluje, zachováva ich výraznú chuť a šťavnatosť, čo ocenia nielen vegetariáni, ale aj typickí mäsožravci, ktorí si na lávových kameňoch ugrilujú fantasticky šťavnatý steak, ktorý sa len tak na nejakom grile neugriluje. 

2) Pokrmy sa nepripaľujú 

Obrovskou výhodou je, že sa pokrmy na grile nepripaľujú. A aj keď by sa tak stalo, spáleniny a to škaredé, mastné a zapáchajúce, čo zvyčajne zostáva na každom grile, na lávových kameňoch nenájdete. Gril s lávovými kameňmi tak nemusíte čistiť po každom grilovaní, čo šetrí drahocenný čas. 

Vďaka tomu, že sa na lávových kameňoch pokrmy nepripaľujú, je zachovaná typická chuť pokrmov, ktoré na obyčajných griloch ničí chuť spáleniny. 

Môže sa Vám ešte páčiť...