Predĺžte si svoje opálenie – poradíme ako!

Leto je plné dovoleniek, ktoré väčšinou trávime niekde pri mori, aby sme sa perfektne opálili. Lenže mnoho ľudí má taký pigment, že sa síce rýchlo opáli, ale väčšinou im ich opálenie opadne v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní. Niekedy sa im dokonca stĺpe, a to je rozhodne škoda, pretože toto opálenie stálo rozhodne nielen čas, ale aj hromadu peňazí. 

Ak túžite po stálejším opálenie, rozhodne by ste sa mali zamerať na nasledujúce rady, ktoré vám pomôžu nielen zaručiť dlhotrvajúce opálenie, ale tiež vám upokojí vašu pleť a redukujú vrásky, ktoré väčšinou po opálenie vyrašia. 

Rada pre citlivú pleť: 

Rad žien má citlivú pleť, ktorá je mnohokrát naozaj problematická. Veľké problémy robí hlavne pri opaľovaní. Ak aj vy patríte k tejto skupine žien, oceníte rozhodne hypoalergénne hydratačný gél, ktorá má navyše aj termálnu vodu a taky balzam s aloe vera. Alovi vera je rastlinka sama o sebe s veľmi zázračnými účinkami a pomôže rozhodne aj v tomto prípade. 

Rada pre vrásky: 

Vrásky robia starosti mnohým ženám. Väčšinou sú starostí žien v staršom veku. Ovšem ak sa opaľujete, vrásky sa vám zvýrazní. Bojujte teda proti nim, a to krémom po opaľovaní. Lenže rad krémov po opaľovaní nie je tak dobrá, ako by sme si mysleli, preto sa zamerajte na kúpu takých, ktoré počas svojho pôsobenia tiež redukujú. 

Produkty so skvelou konzistenciou sú napríklad tie, ktoré obsahujú aj kyselinu hyaluronovú a taky výťažok z pupočníka ázijského, ktorá chráni bunky DNA. Navyše taky výrazne pomáha regenerovať pleť. 

Čo vám pomôže po opaľovaní? 

Dbajte nielen na produkty, ktoré budete aplikovať pred a pri opaľovaní, ale dbajte hlavne na tie, ktoré budete aplikovať i po opaľovaní. Medzi ne sa radí napríklad také produkty, ktoré poskytujú hlavne úľavu rozohriatej pleti. Príjemný pocit na vás zanechajú najrôznejšie pleťové mlieka, ktoré majú napríklad vo svojom zložení aj bambucké maslo alebo napríklad jojobový olej. Výraznú úľavu poskytujú aj produkty s aloe vera, s vitamínom E alebo napríklad s bielym čajom. 

Môže sa Vám ešte páčiť...